Sutanna ks. Popiełuszko dostępna dla wiernych

Od najbliższej soboty w jednej z kaplic kościoła św. Stanisława Kostki w Warszawie będzie można nawiedzić relikwię sutanny, w której zginął bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Sutanna w ubiegłym roku poddawana była specjalistycznej konserwacji.

REKLAMA


Sutanna będąca świadkiem śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki nosi widoczne ślady dramatycznych wydarzeń z października 1984 roku. Widoczne są na niej przedarcia i ślady wiślanego błota. W ubiegłym roku była ona poddana konserwacji i ochronie, które realizowane były tak, żeby nie naruszyć świadectw dramatu. Specjalistyczna dezynfekcja zachowała ślady genetyczne i organiczne wstrząsających wydarzeń z czasu PRL.

Sutannę tą umieszczono w specjalistycznej, pancernej gablocie w jednej z odnowionych kaplic kościoła Świętego Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. W kościele tym błogosławiony ksiądz Jerzy odprawiał słynne Msze za Ojczyznę i tu mieszkał przez cztery ostatnie lata życia. Relikwię tą będzie można nawiedzać od najbliższej soboty. Kaplica będzie otwarta w godzinach 10:00 – 16:00. Podobnie w każdą, kolejną, pierwszą sobotę miesiąca.


Źródło: https://ekai.pl/relikwie-sutanny-w-ktorej-zginal-ks-popieluszko-na-stale-dostepne-dla-wiernych/
Fot. Muzeum Księdza Jerzego Popiełuszki

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *