II Kaszubska N(M)ocna Droga Krzyżowa

Wydarzenie rozpocznie się 27.03.2020 r. o godzinie 20:00 Mszą św. w Kaplicy Trzech Krzyży na Kalwarii Wejherowskiej (przy ul. Strzeleckiej). Zapisy na stronie www.veravirtu.pl do dnia 13.03.2020 r.

REKLAMA


Zapisy na II Kaszubską N(M)ocną Drogę Krzyżową będą możliwe tylko poprzez stronę za pośrednictwem przygotowanego, specjalnego formularza. Tegoroczne wydarzenie przebiega pod hasłem: KAŻDY DŹWIGA WŁASNY KRZYŻ.

Czym jest to wydarzenie? Czym się różni od innych tego typu wydarzeń? W zasadzie można powiedzieć, że każda taka Droga Krzyżowa ma na celu skłonienie wielu z nas, wiernych do refleksji, przemyśleń i realizacji postanowień w okresie Wielkiego Postu. Wszystko po to by w jeszcze lepiej przygotować się do przeżywania Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Mistrza, Jezusa Chrystusa.

Wydarzenie to:

  • indywidualnie przygotowana trasa ze Stacjami Drogi Krzyżowej na których – dopiero po dotarciu uczestnika – są wręczane rozważania z danej Stacji.
  • rozważania są indywidualne – osobne dla kobiet (przygotowane przez kobiety) i mężczyzn przygotowane przez mężczyzn)
  • rozważania to spisane indywidualne nasze doświadczenia i świadectwa.
  • osobiste zaangażowanie wielu osób, nie tylko z grupy Vera Virtu

Dlaczego N(M)ocna?? Bo jest nocna i jest.. mocna. Dystans 48 km jest naprawdę… mocny. Ale pamiętajmy!! Tu nie chodzi o bicie rekordów, zaliczanie kolejnych kilometrów w jak najkrótszym czasie. To ma być własne, osobiste wewnętrzne zmaganie każdego uczestnika. Każdy, kto wyruszy w drogę przeżyje je na swój sposób. Czas powinien być dobrze wykorzystany. Na refleksję, modlitwę w drodze…

Ilość przygotowanych pakietów uczestnika jest ograniczona.

Wydarzenie rozpocznie się 27.03.2020 r. o godzinie 20:00 Mszą św. w Kaplicy Trzech Krzyży na Kalwarii Wejherowskiej (przy ul. Strzeleckiej). Zapisy będą prowadzone na stronie www.veravirtu.pl do dnia 13.03.2020 r.

Wydawanie pakietów zarejestrowanym uczestnikom rozpocznie się od godz. 19.00 przy kaplicy XXIV – Kaplica Zdjęcia z Krzyża (dojście od ul. Strzeleckiej lub od ul. Harcerskiej)

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!


Źródło: https://veravirtu.pl/aktualnosci

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *