Biuro Prasowe Watykanu: Papież nie ma koronawirusa

Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni potwierdził, że papież Franciszek jest przeziębiony i nie ma symptomów żadnej innej choroby. Zdementował tym samym pojawiające się w mediach sugestie, jakoby papież zaraził się koronawirusem.

REKLAMA


– Przeziębienie zdiagnozowane u Ojca Świętego w minionych dniach nadal się utrzymuje, bez symptomów właściwych innym chorobom. W międzyczasie papież Franciszek odprawia co dzień Msze św. i śledzi ćwiczenia duchowe, odbywające się w Domu Boskiego Mistrza w Ariccii – poinformował Bruni.

1 marca papież ogłosił, że nie weźmie udziału w rozpoczynających się tego dnia i trwających do 6 marca rekolekcjach dla Kurii Rzymskiej. – Proszę was także, byście pamiętali w modlitwie o rekolekcjach Kurii Rzymskiej, które rozpoczną się dziś wieczorem w Ariccii. Niestety przeziębienie zmusza mnie, bym w tym roku w nich nie uczestniczył. Z Watykanu będę śledził rozważania. Duchowo łączę się z Kurią i ze wszystkimi, którzy przeżywają chwile modlitwy odbywając rekolekcje w domu – powiedział Franciszek pozdrawiając pielgrzymów po modlitwie Anioł Pański w Watykanie.

We Włoszech trwa epidemia koronawirusa. Do tej pory zanotowano ok 2500 zachorowań, z czego zmarło 79 osób. Większość zmarłych to osoby w wieku od 70 do 90 lat, obciążone różnymi chorobami.


Źródło: https://ekai.pl/biuro-prasowe-watykanu-papiez-nie-ma-koronawirusa/
Fot. Alessia Giuliani/Polaris Images/East News

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *