Watykan leczy dzieci sztuczną inteligencją

Watykański szpital pediatryczny Dzieciątka Jezus i IBM nawiązały współpracę, która może zrewolucjonizować leczenie dzieci cierpiących na nowotwory mózgu i rzadkie choroby. „Celem wspólnego projektu jest użycie sztucznej inteligencji, która znacznie przyspieszy proces diagnostyczny, co jest kluczowe w walce z tymi chorobami” – wyjaśnia dyrektor szpitala, Mariella Enoc.

REKLAMA


 Nowoczesna pediatria produkuje coraz większe ilości danych. Bardzo trudno zintegrować je w spójny obraz choroby. „Gdyby się to udało, leczenie dzieci przeszłoby na wyższy poziom” – dodaje dyrektor. Informatycy uważają, że jest to możliwe dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Współpraca z IBM pozwoli lekarzom wykryć chorobę w jak najwcześniejszej fazie, kiedy jest jeszcze szansa na jej wyleczenie. Pomoże także wykorzystać zdobyte dane do lepszego zrozumienia chorób i opracowania leków oraz metod leczniczych w przyszłości.

Szpital Dzieciątka Jezus opiekuje się dziećmi i młodzieżą na całym świecie. Jego misją jest pomoc najmłodszym niezależnie od ich pochodzenia i wyznawanej religii. Oprócz Włoch, działa także w krajach rozwijających się, takich jak Tanzania, Etiopia czy Republika Środkowoafrykańska. 

Łukasz Sośniak SJ – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2020-03/szpital-dzieciatka-jezus-nawiazal-wspolprace-z-ibm.html
Fot. AFP or licensors

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *