Apel o wykreślenie przesłanki eugenicznej

„Każdy człowiek ma prawo do życia. Bez wyjątków!” – to hasło towarzyszyć będzie jubileuszowej, 40. Pielgrzymce Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę, zaplanowanej na 21 marca. Uczestnicy apelować będą do parlamentarzystów o to, by przesłanka eugeniczna przestała być podstawą do legalnej aborcji oraz o systemowe wsparcie dla niepełnosprawnych.

REKLAMA


Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. Podczas Eucharystii będzie można złożyć przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka poczętego. Uczestnicy będą też mogli wysłuchać referatów i świadectwa oraz obejrzeć film „Inżynier” o dr. inż. Antonim Ziębie. Wezmą też udział w modlitwie Anioł Pański, różańcu oraz Drodze Krzyżowej na wałach Jasnej Góry.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zaprasza na pielgrzymkę i organizuje bezpłatny przejazd do Częstochowy z Krakowa i Wieliczki. Autokary odpłatne wyruszą z Rzeszowa, Bielska – Białej i ze Szczecina. Szczegółowe informacje na ten temat oraz program pielgrzymki znaleźć można na stronie www.pielgrzymka.pro-life.pl

– Jan Paweł II w encyklice Evangelium Vitae podkreślał, że “pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie, przenikająca cały świat”. Stąd przede wszystkim otoczenie modlitwą, ale jednocześnie apel do polskich parlamentarzystów o wykreślenie przesłanki eugenicznej, czyli możliwości zabicia nienarodzonego dziecka ze względu na podejrzenie ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia lub nieuleczalnej choroby z ustawy z 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, a także o przyjęcie ustawy zwiększającej pomoc dla niepełnosprawnych do poziomu gwarantującego pokrycie niezbędnych kosztów leczenia i rehabilitacji – czytamy w zaproszeniu przesłanym przez organizatorów.

Patronat honorowy nad pielgrzymką objęli abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski i bp Wiesław Śmigiel, Przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.


Źródło: https://ekai.pl/obroncy-zycia-zaapeluja-na-jasnej-gorze-o-wykreslenie-przeslanki-eugenicznej/
Fot. BP KEP

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *