Inauguracja Wielkiego Postu w katedrze pelplińskiej

Mszą świętą w bazylice katedralnej w Pelplinie biskup diecezjalny Ryszard Kasyna zainaugurował tegoroczny Wielki Post.

REKLAMA


Podczas Mszy św. w środę popielcową biskup pelpliński Ryszard Kasyna zachęcał do przemiany życia w oparciu o Ewangelię i dodał, że „nawrócenia nie można udawać”.

W homilii hierarcha zwrócił uwagę, że poprzez Wielki Post „należy przysposobić swoje serce i wolę, aby nasze rodziny, parafie i serca na nowo spojrzały na swoje życie oraz tajemnicę zbawienia i naszego odkupienia”.

Bp Kasyna zauważył, że „chrześcijanin przez Wielki Post przygotowuje się do rocznicy tajemnicy zbawienia, tajemnicy Miłosierdzia, do tryumfu Chrystusa świętowanego w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Sobotę oraz Niedzielę Zmartwychwstania”.

Kaznodzieja przypomniał, że w bieżącym okresie liturgicznym dominuje wezwanie do nawrócenia i uwierzenia w Ewangelię. „Nawracanie się jest procesem ciągłym, trwającym przez całe ziemskie życie człowieka”, dodał biskup. „To nie jest jednorazowy akt”, mówił dalej hierarcha i stwierdził, że nawracanie „jest ciągłym powracaniem do Jezusa, by nasza miłość  wzrastała i dojrzewała”.

Biskup pelpliński mówił dalej o modlitwie, która daje siłę, „aby usunąć to, co jest nieudolne i słabe z serca”. „Nawrócenia nie można udawać”, akcentował hierarcha i przypomniał, że „to Jezus daje nam moc, od Niego pochodzi wezwanie do nawrócenia i pozwala nam odnaleźć siebie jak skarb ukryty w roli”. Kaznodzieja mówił, że „nawrócenie oznacza zmianę człowieka, porzucenie nieładu”, a istotną pomocą w tym  procesie jest zgłębianie Słowa Bożego a szczególnie Ewangelii.

Główny celebrans zauważył, że „popiół obecny w liturgii jest symbolem chęci nawrócenia i woli uwierzenia całej Ewangelii”.

Posłuchaj TUTAJ:
– Homilia ks. biskupa Ryszarda Kasyny 26.02.2020.


Galeria zdjęć: http://radioglos.pl/fotogaleria/event/2020-02-26popielec-pelplin


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/7237-rozpoczecie-wielkiego-postu-w-katedrze-pelplinskiej

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *