Ogólnopolskie czuwanie osób adorujących na Jasnej Górze

Pierwsze Ogólnopolskie Czuwanie Nocne Osób Adorujących odbędzie się w nocy z 25 na 26 lutego na Jasnej Górze. Spotkanie zgromadzi przedstawicieli wspólnot, których członkowie systematycznie modlą się przed Najświętszym Sakramentem. W Polsce jest około 20 wspólnot tzw. Wieczystej Adoracji oraz około 100 wspólnot tzw. Jerycha Różańcowego, których członkowie podejmują modlitwę przez przynajmniej jedną godzinę w tygodniu.

REKLAMA


Nocna Adoracja w Kaplicy Matki Bożej Królowej Korony Polskiej na Jasnej Górze rozpocznie się 25 lutego Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. O 21:37 odmówiona zostanie Litania do św. Jana Pawła II – Patrona Rodzin, na 22:00 zaplanowano konferencję “Św. Jana Paweł II jako Człowiek Modlitwy i Adoracji”, którą wygłosi ks. dr Roman Piwowarczyk z archidiecezji łódzkiej. O godz. 23.00 uczestnicy spotkania odmówią różaniec z rozważaniami biblijnymi a o 24:00 będą uczestniczyć w Mszy św.

Kolejne punkty programy przewidują m.in. świadectwa przedstawicieli Jerycha Wieczystych Adoracji i różaniec z rozważaniami biblijnymi. O godz. 5:00 odbędę się modlitwy końcowe i dziękczynienie za dar powstającej Wspólnoty Wieczystej Adoracji Rodziców i Dzieci. Spotkanie zakończy się 25 lutego o godz. 6.00 rano.

Do tej pory w Polsce działa około 20 wspólnot Wieczystych Adoracji. Ich członkowie deklarują uroczyście, że będą adorować jedną godzinę w tygodniu. „Powstająca Wspólnota Wieczystej Adoracji Rodziców i Dzieci, to zaproszenie do adorowania przez jedną godzinę w miesiącu. Rodzina lub jej przedstawiciele uroczyście deklarują, którą godzinę mogą adorować i wtedy powstaje grafik dla wszystkich rodzin” – powiedział KAI jeden z organizatorów spotkania Marek Malisiewicz.

Podczas spotkania na Jasnej Górze będzie można zapisać się na wspólne pielgrzymowanie Osób Adorujących do Grobu św. Jana Pawła II ramach Narodowej Pielgrzymki do Rzymu z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły.


Źródło: https://ekai.pl/ogolnopolskie-czuwanie-osob-adorujacych-na-jasnej-gorze/
Fot. Mazur / episkopat.pl

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *