Papież będzie przewodniczył nabożeństwu pokutnemu

20 marca o godz. 17.00 Ojciec Święty będzie przewodniczył nabożeństwu ze sprawowaniem Sakramentu Pokuty – wynika z kalendarza celebracji liturgicznych w lutym, marcu i kwietniu. Opublikował go Urząd Papieskich Celebracji Liturgicznych.

REKLAMA


W Środę Popielcową, 26 lutego, papież uda się na Awentyn, gdzie o godz. 16.30 przejdzie w procesji z benedyktyńskiej bazyliki św. Anzelma do dominikańskiej bazyliki św. Sabiny, gdzie będzie przewodniczył Mszy św. z nałożeniem popiołu.

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, 1 marca, po południu Ojciec Święty uda się ze swoimi współpracownikami z Kurii Rzymskiej do Ariccii pod Rzymem na doroczne rekolekcje. Zakończą się one w piątek, 6 marca. W tym okresie nie będzie żadnych audiencji, łącznie ze środową audiencją ogólną.

W piątek 20 marca o godz. 17.00, jak już wspomniano Franciszek będzie przewodniczył w bazylice watykańskiej nabożeństwu ze sprawowaniem Sakramentu Pokuty.

W Niedzielę Palmową, 5 kwietnia, papież o godz. 10.00 będzie przewodniczył procesji z palmami i Mszy św. na placu św. Piotra.

W Wielki Czwartek, 9 kwietnia, o 9. 30 Ojciec Święty będzie sprawował w bazylice watykańskiej Mszę św. Krzyżma, a wieczorem w miejscu, którego jeszcze nie znamy Mszę św. Wieczerzy Pańskiej.

W Wielki Piątek, 10 kwietnia, o godz. 17.00 Franciszek będzie przewodniczył w bazylice św. Piotra liturgii Męki Pańskiej, a o 21.15 nabożeństwu Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum.

W Wielką Sobotę 11 kwietnia, o 20.30 papież będzie sprawował w bazylice watykańskiej liturgię Wigilii Paschalnej.

W Niedzielę Wielkanocną, 12 kwietnia, Ojciec Święty będzie o godz. 10.00 przewodniczył Eucharystii na placu św. Piotra a o 12.00 z logii bazyliki watykańskiej udzieli uroczystego błogosławieństwa „Urbi et Orbi”.

Tydzień później, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 19 kwietnia, papież będzie przewodniczył Mszy św. na placu św. Piotra o godz. 10.30.


Źródło: https://ekai.pl/20-marca-papiez-bedzie-przewodniczyl-nabozenstwu-pokutnemu/
Fot. © Mazur / catholicnews.org.uk

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *