XVI Konkurs Papieski Instytutu Tertio Millennio

Wkrótce rusza kolejna edycja Konkursu Papieskiego. W tym roku wydarzeniu odbywającemu się pod patronatem Instytutu Tertio Millennio będzie przewodzić hasło „Życie i wolność – dar i zadanie”. Instytut został założony w 1995 r. przez o. Macieja Ziębę OP.

REKLAMA


Do rywalizacji można się zgłosić od 23 lutego do 22 marca – to właśnie w tym okresie będzie można rozwiązać on-line quiz złożony z dwudziestu losowo wybranych pytań na temat papieża Polaka. Osoby, które udzielą minimum 51% poprawnych odpowiedzi, zostaną zakwalifikowane do etapu II, podczas którego 30 marca będą musieli w tym samym czasie rozwiązać on-line test wielokrotnego wyboru.

W III etapie (3-24 kwietnia), około 15 osób z największą liczbą punktów z każdego regionu będzie musiało napisać esej na jeden spośród tematów podanych na stronie internetowej wydarzenia. Autorzy najlepszych prac zostaną zaproszeni do finału, podczas którego 30 maja przed specjalną komisją będą bronić napisanej pracy.
Główną nagrodą konkursu jest wyjazd do Rzymu. Przewidziano również nagrody rzeczowe. Ponadto wyłoniona zostanie najlepsza szkoła i najlepszy opiekun zarejestrowany w serwisie konkursu.

– Z racji obchodzonej w tym roku setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II chcemy zachęcić młodych do popatrzenia na swoje życie zarówno jako na dar, ale także i zadanie, a dokładniej jako zobowiązanie wobec innych, czego właśnie uczył nas papież Polak. Mamy nadzieję, że jak co roku wielu chętnych zmierzy się z nauczaniem Jana Pawła II i zechce podjąć nad nim samodzielną refleksję – zachęca do udziału Anna Janczyk, wiceprezes Instytutu.

Szczegóły i regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej konkurspapieski.pl.

Organizatorem Konkursu Papieskiego jest Instytut Tertio Millennio. Został on założony w 1995 r. przez o. Macieja Ziębę OP. Instytut skupia wokół siebie młodych ludzi chcących podejmować dyskusję ze środowiskami i grupami prezentującym często odmienne poglądy.

W dotychczasowych projektach jednostki wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób pragnących określić rolę i miejsce katolika we współczesnym świecie, a także chcących pogłębić swą wiedzę w zakresie nauczania Jana Pawła II i założeń katolickiej nauki społecznej.


Źródło: https://ekai.pl/xvi-konkurs-papieski-instytutu-tertio-millennio/
Fot. EAST NEWS

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *