Kl. Orzechowski: Ludzie robią sobie selfi z Franciszkiem, ale…

Mnóstwo osób robi sobie z papieżem Franciszkiem selfi, ale niewiele zna jego nauczanie, chcemy zachęcić właśnie do poznania jego nauczania – powiedział kl. Rafał Orzechowski, pomysłodawca i organizator akcji „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”. Inicjatywa ta ma zachęcić do szczególnej modlitwy za Ojca Świętego 8 marca 2020 roku.

REKLAMA


Organizatorami wydarzenie jest Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski i Wspólnoty Ruchu Lednickiego Lednica 2000. W Sekretariacie KEP odbyła się wczoraj konferencja prasowa zapowiadająca akcję.

Zebranych na konferencji gości powitał bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, który podkreślił, że projekt „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

-Ojciec Święty niemal każde spotkanie kończy prośbą o modlitwę, dlatego widać, że jest to potrzebna i ważna inicjatywa szturmowania nieba – zauważył duchowny. Zaznaczył również, że jest to pomysł młodych ludzi, którzy łączą się w grupach modlitewnych. – Cieszymy się, że ta akcja zyskała uznanie i wierzymy, że przyniesie błogosławione owoce – przyznał bp Artur Miziński.

Następnie głos zabrał kl. Rafał Orzechowski, pomysłodawca i organizator. – Skoro nazywamy papieża Ojcem Świętym, traktujmy go jak ojca – zaapelował. Inicjator wydarzenia wymienił główne cele przyświecające modlitewnemu przedsięwzięciu.

Po pierwsze jest to wyraz posłuszeństwa wobec papieża Franciszka, który sam prosił o modlitwę. Po drugie, inicjatywa ma za zadanie przybliżyć nauczanie Ojca Świętego. – Mnóstwo osób robi sobie z nim selfi, ale niewiele zna jego nauczanie, chcemy zachęcić właśnie do poznania jego nauczania – podkreślił kl. Rafał Orzechowski.

Dodał również, że inicjatywa ma za zadanie zjednoczyć różne środowiska. – Modlitwa uczy nas języka miłości, ta akcja mówi „stop”, pomódlmy się razem, zacznijmy mówić językiem miłości, żeby Bóg był uwielbiony! – podkreślił.

Związany z projektem “Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” Dawid Burzyński, wyjaśnił w jaki sposób przyłączyć się do akcji. Wystarczy wypełnić wniosek na stronie internetowej www.wszyscyza1.pl. Nie jest ważne w jakim miejscu odbędzie się sama modlitwa. Można modlić się zarówno w grupie, jak i indywidualnie.

Ks. dr Jacek Czaplicki, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Łomżyńskiej podkreślił, że od początku stara się wspierać akcję, zwłaszcza przez pomoc instytucjonalną – Chcemy bardzo mocno wspierać całą ekipę – podkreślił, dziękując za każdą pomoc, a także za rozpowszechnianie inicjatywy „byśmy mogli wspólnie tworzyć Armię Modlitwy”.

Do udziału włączyło się również Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM, którego członkowie pomogli m.in. w stworzeniu przewodnika po ostatniej adhortacji papieża Franciszka – „Mapy Christus vivit”. Otrzymają ją wszystkie grupy, które zgłoszą swój udział, a następnie prześlą zdjęcie lub filmik ze wspólnej modlitwy (szczegóły na stronie internetowej wydarzenia).

W konferencji wzięli udział również przedstawiciele wspólnoty „Ogniska Armii Modlitwy”. – To grupy spotykające się regularnie, omawiające katechezę papieską, modlące się za papieża – wyjaśniła należąca do wspólnoty Julia Rutkowska. Opiekunem grupy może być ksiądz, siostra lub osoba, która ma zgodę proboszcza.

– Nasze ognisko jest przede wszystkim wspólnotą, która uczy otwartości na drugą osobę. Zadania nam powierzane uczą zaangażowania, cierpliwości i wytrwałości, wychodzę z nich pełna radości. Utwierdzam się w przekonaniu, że wspólna modlitwa ma bardzo dużą moc – dodała Patrycja Gorela.

Zaplanowana w tym roku na 8 marca inicjatywa „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!” jest odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego do modlitwy za niego. To już trzecia edycja tego wydarzenia.

Akcję patronatem honorowym objął Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.


Źródło: https://ekai.pl/kl-orzechowski-ludzie-robia-sobie-selfi-z-franciszkiem-ale-nie-znaja-jego-nauczania/
Fot. BP KEP

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *