3. edycja akcji Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

Już po raz trzeci z okazji rocznicy wyboru papieża Franciszka Wspólnoty Ruchu Lednickiego Lednica 2000 oraz Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej zapraszają do wspólnej modlitwy w intencji Ojca Świętego. Akcja „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” odbędzie się 8 marca 2020 roku – w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru papieża Franciszka (13 marca).

REKLAMA


Wyrażam ogromną radość z tego, że po raz kolejny możemy zapowiedzieć tę inicjatywę – mówił bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski 30 stycznia w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. „To odpowiedź na prośbę Ojca Świętego, by towarzyszyć mu w tych niełatwych czasach” – powiedział o modlitewnej akcji „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Podkreślił, że jest to oddolna inicjatywa  młodych ludzi, którzy łączą się w modlitwie za Papieża. „Lednica  to zaczątek, ale od samego początku zasięg tej modlitwy objął całą Polskę. W krótkim czasie inicjatywa rozszerzyła się również na inne kraje. To świadczy o tym, jak naturalna jest więź młodego pokolenia z Papieżem” – powiedział. Bp Miziński przypomniał też, że akcję patronatem honorowym objął Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. „Cieszę się, że ta inicjatywa jest i wierzę że przyczyni się ona do wzrostu liczby nie tylko tych, którzy będą wspierać papieża jednego dnia, ale przez cały rok” – dodał.

„Skoro nazywamy papieża Ojcem Świętym, to traktujmy go jak Ojca” – zachęcił Rafał Orzechowski, kleryk Łomżyńskiego Seminarium Duchownego i  inicjator akcji „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Jak wyjaśnił, jej głównym celem jest wspólna  modlitwa różnych wspólnot i środowisk za Ojca Świętego i zapoznawanie się z jego nauczaniem oraz ewangelizacja i  uwielbienie Pana Boga. „To co nas łączy to jest Jezus Chrystus, Ewangelia i Papież. Modlitwa uwielbia Pana Boga i uczy nas języka miłości” – powiedział. „8 marca chwyćmy różańce w dłonie i pomódlmy się za Ojca Świętego” – zachęcił.

W spotkaniu zapowiadającym inicjatywę „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” wzięli również udział: ks. Jacek Czaplicki, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Łomżyńskiej,  ks. dr Michał Cherubin, prefekt w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży, kl. Szymon Rydel, koordynator ds. Ambasadorów „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, Zuzanna Pytel i Dawid Burzyński, zaangażowani w organizację akcji „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, Patrycja Gorela i Julia Rutkowska należące do Ogniska Armii Modlitwy i Bartosz Placak z Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży, które przygotowuje – mapę Christus vivit. To projekt mający na celu dogłębne zapoznanie się z tekstem papieskiej adhortacji z zaproszeniem do modlitwy oraz konspektami spotkań poświęconych adhortacji.

Inicjatywa „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!” organizowana jest od trzech lat przed rocznicą wyboru Papieża Franciszka. Jest odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego do modlitwy za niego. W tym roku inicjatywa ma na celu dziękczynienie Bogu za pontyfikat i 50 lat kapłaństwa papieża Franciszka. Aby wziąć udział w akcji „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, należy pomodlić się różańcem indywidualnie lub w grupie w intencji Ojca Świętego. Formularz zgłoszeniowy i więcej informacji można znaleźć na stronie wszyscyza1.pl.

BP KEP


Źródło: https://episkopat.pl/trzecia-edycja-akcji-jeden-za-wszystkich-wszyscy-za-jednego-w-intencji-papieza-franciszka/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *