Msza poprymicyjna misjonarza z Tanzanii

Dnia 26 stycznia 2020 roku w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starogardzie Gd. przeżywała wyjątkowe wydarzenie w skali Kościoła Powszechnego.

REKLAMA


Gościliśmy  neoprezbitera O. Ditricka Juliusa Sangę z Tanzanii, który odprawił u nas Mszę św. jako neoprezbiter. Święcenia kapłańskie otrzymał bowiem we wrześniu 2019 r. w ojczystej Tanzanii (Afryka). Poznaliśmy się około półtora roku temu, gdy jako kleryk gościł na rekolekcjach misyjnych dla szkolnych kół misyjnych  a w Niedzielę Misyjną, przybył do nas ze Słowem Bożym. Delegacja parafialna towarzyszyła mu w czasie święceń diakonatu 23.12.2018 r. w Łomiankach koło Warszawy. Zobowiązaliśmy się wtedy towarzyszyć mu pomocą modlitewną i materialną aż do święceń kapłańskich. Teraz przyjechał do nas razem z przełożonym O. Łukaszem,  aby podziękować za wsparcie i udzielić błogosławieństwa Bożego prymicjanta.
O. Dietrick Sanga należy do Zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia Consolata, które jedyny swój dom w Polsce ma w Łomiankach koło Warszawy. Jest ich czterech ojców, każdy z innego kraju  z Włoch – przełożony, z Tanzanii, z Etiopii i z Argentyny. Boże błogosław ducha misyjnego w naszym kraju i naszych nowych Przyjaciół!

/Parafia NSPJ w Starogardzie Gd./


Galeria zdjęć: http://radioglos.pl/fotogaleria/event/2020-01-27Starogard_NSPJ


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/7124-msza-poprymicyjna-misjonarza-z-tanzanii-w-parafii-najswietszego-serca-pana-jezusa-w-starogardzie-gd

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *