Odznaczenia Dla Kościoła i Narodu za rok 2019 rozdane

11 stycznia 2020 r. miała miejsce 22 uroczysta gala nagrody Pro Ecclesia et Populo (Dla Kościoła i Narodu) Archidiecezji Gdańskiej oraz koncert kolęd w wykonaniu Grace Gospel Choir. Spotkanie zostało zorganizowane przez Kapitułę Nagrody Pro Ecclesia et Populo w Dworze Artusa w Gdańsku. Wzięło w nim udział 160 przedstawicieli różnych ruchów i stowarzyszeń katolickich.

REKLAMA


Gośćmi spotkania byli m.in.: bp. Wiesław Szlachetka, Anna Fotyga Poseł do Parlamentu Europejskiego, Ewa Kowalewska Prezes Forum Kobiet Polskich, Kazimierz Janiak dyrektor oddziału Lotto w Gdańsku.

Laureaci nagrody Pro Ecclesia et Populo zaangażowani są w ważnych sferach Kościoła i społeczeństwa. Zbliża ich do siebie to, iż swoją działalność realizują kierując się najwyższymi wartościami etyki chrześcijańskiej. Są prawdziwymi społecznikami, pracującymi bezinteresownie i ofiarnie, poświęcając swojej służbie czas, energię i profesjonalne umiejętności. Ich postawa komunikuje sens prawdziwej caritas. Mają odwagę iść pod prąd i nie mylą służby społecznej z poszukiwaniem korzyści materialnych czy wizerunkowych. Zamiast dowartościowywać siebie, wskazują na istotność tego co robią.

Takim osobom należy się szacunek. Nie są tytanami ani herosami, lecz zwyczajnymi ludźmi, którym jak każdemu, potrzeba czasem przyjaznego gestu, słownej zachęty, wsparcia duchowego i symbolicznego upamiętnienia. Przyznana nagroda oraz gala wręczenia, pełni właśnie taką rolę. Środowiska, którym na co dzień służą laureaci, mówią im w ten sposób: „dziękujemy za DAR jakim jesteście dla nas. Świat potrzebuje ludzi takich jak wy. Zostańcie z nami jak najdłużej gdyż chcemy otoczyć was miłością, modlitwą i wdzięczną pamięcią”.

Za rok 2019 odznaczenia i dyplomy uznania „Pro Ecclesia et Populo” wręczono następującym osobom:
Paulinie i Jakubowi Gorskim zgłoszonym przez Wspólnotę Rodzin „Źródło Życia” za zaangażowanie we Wspólnocie Rodzin „Źródło Życia”, działalność charytatywną na rzecz ubogich, pracę na rzecz dzieci i młodzieży, działalność ewangelizacyjną oraz wielostronną promocję wychowania dzieci w duchu wartości chrześcijańskich.

Gedyminowi Grubba zgłoszonemu przez Zespół Stella Maris przy parafii Świętego Krzyża w Gdańsku za obszerną twórczość muzyczną i kompozytorską, służbę jako organista oraz organizowanie Festiwalu Muzyki Organowej w Katedrze Pelplińskiej.

Aleksandrze i Krzysztofowi Kicińskim zgłoszonych przez chór Cantores Minores Gedanenses, za służbę medyczną na rzecz zdrowia i życia, pracę w dziedzinie leczenia niepłodności małżeńskiej oraz we współpracy z Duszpasterstwem Rodzin, Gdańskim Hospicjum oraz za zaangażowanie w życie wspólnoty parafialnej.

Renacie Mroczkowskiej zgłoszonej przez Różaniec Rodziców. Za wyjątkowe zaangażowanie w organizowanie corocznych konferencji o współczesnych problemach młodego człowieka, wykreowanie i organizację kolejnych edycji Gali Bohaterów, harmonijne łączenie zadań zawodowych, społecznych i rodzinnych oraz zaangażowanie w życie wspólnoty parafialnej.

Barbarze Skowrońskiej zgłoszonej przez Poradnictwo Rodzinne Archidiecezji Gdańskiej. Za dwadzieścia lat oddanej służby w Poradnictwie Rodzinnym na rzecz narzeczonych i małżonków, jako doradczyni życia rodzinnego, promowanie Naturalnego Planowania Rodziny oraz zaangażowanie w życie parafii.

Andrzejowi Urbańskiemu zgłoszonego przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana oraz Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy za działalność w katolickich organizacjach prorodzinnych, na rzecz Gdańskiego Hospicjum i aktywizacji seniorów oraz wieloaspektową służbę katolickiego dziennikarza.


Źródło: https://ekai.pl/odznaczenia-dla-kosciola-i-narodu-za-rok-2019-rozdane/
Fot. pixabay.com

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *