We wrześniu najdłuższa pielgrzymka pontyfikatu papieża Franciszka

Watykan opublikował program wrześniowej pielgrzymki papieża Franciszka do Azji. Będzie to najdłuższa podróż pontyfikatu, podczas której Ojciec Święty odwiedzi Indonezję, Papuę-Nową Gwineę, Timor Wschodni i Singapur. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 2-13 września.

REKLAMA

W czasie swej podróży papież wygłosi jedenaście przemówień i cztery homilie. W każdym z odwiedzanych krajów Franciszek odprawi Mszę św., spotka się z duchowieństwem i młodzieżą oraz pozna charakterystyczne dla danego miejsca dzieła charytatywne. W Dżakarcie spotka się z uczniami Scholas Occurentes, w stolicy Papui Nowej Gwinei z dziećmi ulicy, w Timorze Wschodnim z dziećmi niepełnosprawnymi a w Singapurze z grupą osób chorych i starszych. Odbędą się także dwa spotkania międzyreligijne – w Dżakarcie i Singapurze. Zgodnie ze zwyczajem papież spotka się prywatnie także z pracującymi w tych krajach jezuitami, natomiast w Papui Nowej Gwinei odbędzie się spotkanie z wszystkimi misjonarzami pracującymi na tym terenie.

Ojciec Święty wyruszy z Rzymu 2 września. Pierwszy dzień w Indonezji, gdzie dotrze 3 września przeznaczony jest na odpoczynek. 6 września papież wyruszy do Papui Nowej Gwinei, gdzie zaplanowano także wewnętrzną podróż ze stołecznego Port Moresby do miasta Vanimo, gdzie będzie 8 września. 9 września Franciszek uda się do stolicy Timoru Wschodniego a 11 września do państwa-miasta Singapur. 13 września Ojciec Święty powróci do Watykanu.

W drodze z Rzymu do Dżakarty samolot z papieżem na pokładzie pokona 11.354 km, a lot będzie trwał ponad 13 godzin. W drodze powrotnej z Singapuru trasa wyniesie 9.567km, a lot ponad 12 godzin. W czasie pielgrzymki Franciszka czekają jeszcze trzy loty międzynarodowe i dwa loty wewnętrzne. W sumie w czasie tej podróży przemierzy samolotem prawie 33 tys. kilometrów.   

Vatican News

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2024-07/we-wrzesniu-najdluzsza-pielgrzymka-pontyfikatu.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *