Zarząd PFROŻ apeluje do posłów o odrzucenie projektu ustawy depenalizującej aborcję

„Proponowana forma depenalizacji aborcji jest równoznaczna z jej pełną legalizacją i stoi w oczywistej sprzeczności z Konstytucją RP” – napisał zarząd Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia w oświadczeniu, w którym apeluje do posłów o odrzucenie projektu ustawy depenalizującej aborcję.

REKLAMA

„Proponowana forma depenalizacji aborcji jest równoznaczna z jej pełną legalizacją i stoi w oczywistej sprzeczności z art. 30, 32 i 38 Konstytucji RP. Przyjęcie przedmiotowej propozycji będzie równoznaczne z zaprzestaniem zapewniania przez Rzeczpospolitą Polską prawnej ochrony życia wobec niektórych kategorii ludzi. W ten sposób doszłoby nie tylko do złamania prawa człowieka do życia, ale również naruszenia fundamentalnych podstaw ustroju Państwa Polskiego, jakimi są zasada poszanowania godności człowieka oraz równości wszystkich ludzi wobec prawa” – czytamy w wydanym dziś oświadczeniu zarządu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

W dokumencie pt. „Chrońmy wartości naszej cywilizacji, których podstawą jest poszanowanie życia każdego człowieka” zarząd PFROŻ stanowczo sprzeciwia się przyjęciu przez Sejm RP rozwiązań prawnych przyjętych przez Komisję Nadzwyczajną do rozpatrzenia projektów dotyczących przerywania ciąży. Zaznaczono, że proponowana forma depenalizacji aborcji prowadzi wprost do „zasadniczego zniesienia ochrony życia dzieci przed urodzeniem, w szczególności do legalizacji aborcji „na życzenie” tj. bez żadnych ograniczeń do 12. tygodnia ciąży”. Stwarza ona również wyłącznie iluzoryczną barierę ochrony życia dzieci poczętych w pozostałym okresie ich życia prenatalnego.

Zarząd PFROŻ zwraca się do posłów o odrzucenie projektu tej ustawy, a do wszystkich obywateli o sprzeciw wobec proponowanych rozwiązań. „Ochrona praw jednostki i bezcennej wartości ludzkiego życia w każdej fazie jego rozwoju jest obroną naszej cywilizacji. Nie dopuśćmy do jej destrukcji!” – apeluje Polska Federacja Ruchów Obrony Życia.

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia działa od 1992 r.; zrzesza kilkadziesiąt organizacji chroniących życie oraz prorodzinnych. W 2012 roku za swoją działalność została nagrodzona Europejską Nagrodą Obywatelską Parlamentu Europejskiego.

Źródło: https://www.ekai.pl/zarzad-pfroz-apeluje-do-poslow-o-odrzucenie-projektu-ustawy-depenalizujacej-aborcje/
Fot. Dawid Wolski/East News

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *