Ministranci z Cekcyna czwartą drużyną w Polsce

W dniach 24-25 czerwca 2024 r. odbyły się w Łodzi XIX Mistrzostwa Polski LSO w Piłkę Halową o Puchar KNC. Naszą diecezje reprezentowali ministranci, którzy wygrali na etapie dekanalnym, rejonowym i diecezjalnym.

REKLAMA

W kategorii:
– ministrant: reprezentowali nas ministranci z parafii Podwyższenia Krzyża świętego w Cekcynie (opiekun ks. Daniel Ciemniewski
– lektor młodszy: reprezentowali nas ministranci z parafii Wniebowzięcia NMP w Pelplinie (opiekun ks. Stanisław Mejer)
– lektor starszy: reprezentowali nas ministranci z parafii św. Jadwigi Królowej w Chojnicach (opiekun ks. Krzysztof Krzemiński)

Mistrzostwa Polski odbyły się w poniedziałek, 24 czerwca uroczystą Mszą świętą w Bazylice Katedralnej w Łodzi pod przewodnictwem ks. Kard. Grzegorza Rysia. Następnie wszystkie drużyny udały się na różne obiekty sportowe, by rozegrać swój turniej. Pierwszego dnia zostały rozegrane mecze fazy grupowej, gdzie przedstawiciele z naszej diecezji zaprezentowali się bardzo dobrze, choć najlepiej wypadli ministranci z Pelplina i Cekcyna, którzy awansowali do grupy szesnastu najlepszych drużyn.
Kolejnego dnia rozpoczęły się mecze fazy finałowej, gdzie ministranci z Pelplina odpadli w 1/16, a ministranci z Cekcyna wywalczyli ostatecznie 4. miejsce w całych mistrzostwach! 
Z tego miejsca serdecznie gratulujemy ministrantom i księżom opiekunom z Cekcyna, Pelplina i Chojnic, że z taką dumą reprezentowali naszą diecezję.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Galeria zdjęć TUTAJ.  

Źródło: https://ministranci.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/326-ministranci-z-cekcyna-czwarta-druzyna-w-polsce

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *