Obol św. Piotra: Pomóżmy Papieżowi Franciszkowi w jego misji

Uroczystość Świętych Piotra i Pawła 29 czerwca to okazja dla wspólnot na całym świecie do składania ofiar na Obol św. Piotra (tzw. świętopietrze) i wspierania w ten sposób posługi Biskupa Rzymu – jego misji pokoju, miłosierdzia, bliskości z tymi, którzy znajdują się w trudnym położeniu. Ofiary składane na tacę 29 czerwca są przeznaczone na ten cel.

REKLAMA

Ofiary, które można złożyć w tym dniu, jak również w każdy inny dzień roku są aktywną formą współpracy w posłannictwie Papieża Franciszka, tak bardzo potrzebnym we współczesnym świecie zniszczonym wojnami, wyścigiem zbrojeń, niesprawiedliwością, cierpieniem ubogich oraz atakami na świętość ludzkiego życia i godność osoby. Dzięki działalności prowadzonej przez dykasterie Stolicy Apostolskiej, które pomagają Papieżowi na co dzień, jego głos staje się bliski i konkretny w wielu trudnych sytuacjach. Wspiera dzieła charytatywne na rzecz osób i rodzin znajdujących się w ciężkim położeniu, pomaga ludziom dotkniętym klęskami żywiołowymi i wojnami.

Przesłanie Następcy Piotra jest orędziem powszechnym, wypływającym z Ewangelii. Aby dotarło do wszystkich, potrzebuje wsparcia każdego z nas. Dlatego pomóżmy Papieżowi, ofiarujmy swój wkład, uczyńmy możliwą jego bliskość we wszystkich szerokościach geograficznych i na egzystencjalnych peryferiach, współpracujmy w niesieniu jego przesłania i proroczego głosu na całym świecie, wspierajmy jego niestrudzone działania na rzecz pokoju i braterstwa.

Obol św. Piotra to ofiara, która może być niewielka, ale ma wielką wartość symboliczną. Jest to konkretny sposób na wzmocnienie naszego poczucia przynależności do Kościoła i naszej miłości do Biskupa Rzymu, który przewodniczy całemu Kościołowi. Każdy, kto składa ofiarę na Obol św. Piotra nie tylko pomaga Papieżowi pomagać cierpiącym, ale także uczestniczy w jego posłudze głoszenia Ewangelii i współpracuje w służbie, którą Papież świadczy Kościołom lokalnym za pośrednictwem dykasterii Stolicy Apostolskiej i sieci jej przedstawicieli na świecie, wspierając wspieranie całościowego rozwoju człowieka, edukacji, pokoju, sprawiedliwości i braterstwa.

Darowiznę można przekazać już teraz:

PL: https://www.obolodisanpietro.va/it/giornate-dell-obolo/giornata-2024/pl-2024.html

IT: https://www.obolodisanpietro.va/it/dona.html

ENG: https://www.obolodisanpietro.va/en/dona.html

ES: https://www.obolodisanpietro.va/es/dona.html

Vatican News

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2024-06/obol-sw-piotra-pomozmy-papiezowi-franciszkowi-w-jego-misji.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *