Z Pelplina do La Salette – Pielgrzymi rowerowi ruszyli w drogę

Dziś, 26 czerwca 2024 r. pielgrzymi rowerowi wyruszyli z Pelplina do La Salette. Intencją pątników jest przede wszystkim modlitwa o nowe, święte powołania oraz o świętość życia kapłańskiego.

REKLAMA

26 czerwca 2024 r. trzech mężczyzn wyruszyło na rowerach z Pelplina do Sanktuarium Maryjnego w La Salette. „Jedziemy by bardzo pokornie modlić się o liczne i święte powołania”, powiedział ks. Tomasz Huzarek.

Przed startem ks. kan. dr hab. Tomasz Huzarek w wypowiedzi dla Radia Głos przypomniał, że „jest to projekt realizowany od lat w ramach tzw. pielgrzymki większej (peregrinationes maiores)”.

Grupa rowerzystów z diecezji pelplińskiej pielgrzymowała już do Santiago de Compostela, Rzymu i Medjugorie. W bieżącym roku planowana była Jerozolima, ale „sytuacja geopolityczna uniemożliwiła to”, mówił ks. Huzarek i dlatego jadą do La Salette.

„Jedziemy by bardzo pokornie modlić się o liczne i święte powołania, by Pan Bóg dał odwagę młodym ludziom, żeby wybierali tę drogę”, powiedział dalej rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Dodał, że równoległą intencją jest modlitwa „o świętość życia kapłańskiego dla kapłanów, żeby wytrwali i pełni pokory pełnili swoją posługę”.

Pielgrzymi rowerowi będą pokonywać dziennie około 120 km. Planują piętnastego dnia podróży dotrzeć do celu we Francji.

Pielgrzymkę tworzy dwóch kapłanów i jeden mężczyzna świecki.

WIDEO – Pielgrzymi rowerowi ruszyli z Pelplina do La Salette

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/11988-pielgrzymi-rowerowi-ruszyli-z-pelplina-do-la-salette

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *