Gniew: Powstał krąg rodzin Domowego Kościoła

We wtorek, 18 czerwca 2024r. w kościele pw. Św. Mikołaja w Gniewie, podczas wieczornej Mszy świętej, sprawowanej przez moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie, ks. Artura Pukownika, ks. Jerzego Gieblera SAC oraz ks. Marka Chmista, miała miejsce mała uroczystość dla lokalnej wspólnoty, ponieważ po przeżyciu okresu pilotażu swoją dalszą formację w Domowym Kościele, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie zadeklarowało 5 małżeństw.

REKLAMA

Parą animatorską zostali Agnieszka i Przemysław Dorotyn. Swą obecnością i posługą wsparła krąg ustępująca para diecezjalna Domowego Kościoła – Wioletta i Andrzej Jasińscy. Po Mszy świętej odbyło się spotkanie zgromadzonej wspólnoty z rejonu tczewskiego w salkach parafialnych.

Ten pierwszy w Gniewie krąg rodzin powstał z inicjatywy proboszcza parafii, ks. kan. Zbigniewa Rutkowskiego, który był jego opiekunem w pierwszej części etapu pilotowania. Aktualnie funkcje moderatora sprawuje wikariusz ks. Marek Chmist, który od kilkunastu lat posługuje w Ruchu Światło-Życie i prowadzi w parafii grupę Dzieci Bożych i młodzież.

Nowy rok formacyjny w Ruchu Światło-Życie będzie przeżywany pod hasłem „Powołani do misji”. Jako małżeństwa sakramentalne, wierne przysiędze małżeńskiej, jesteśmy wszyscy powołani do dawania w swoim środowisku świadectwa o Jezusie – naszym jedynym Panu i Zbawicielu, którego Ewangelia jest wyznacznikiem życia każdego chrześcijanina. Dlatego małżonkowie będą co miesiąc spotykać się na kręgu w celu prowadzenia dalszej formacji, a w ciągu miesiąca postarają się wdrażać w życie poznane i utrwalone treści. Comiesięczna wspólnotowa Msza święta i możliwość uczestnictwa w rekolekcjach formacyjnych będzie dla tych rodzin duchowym umocnieniem.

Ufamy, że i inni, tak często bardzo zaangażowani w różne aktywności, małżonkowie w gniewskiej parafii zainteresują się formacją we wspólnocie Domowego Kościoła i odczytają tę drogę duchowego rozwoju za najlepszą dla swych rodzin, a chętnie zasilając swą obecnością kolejny krąg rodzin, umocnią wspólnotę parafialną świadectwem życia.

Para pilotująca krąg Genowefa i Krzysztof Wieccy

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/11969-w-gniewie-powstal-krag-rodzin-domowego-kosciola

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *