Debata o formach pomocy dla kobiet w trudnej ciąży

Fundacja Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris zaprasza na debatę o formach pomocy dla kobiet w trudnej ciąży. Okazją do rozmowy będzie opracowany przez Ordo Iuris poradnik, który omawia możliwe formy pomocy dla będących w ciąży matek dzieci chorych lub niepełnosprawnych oraz tych, które z jakiegoś powodu nie chcą opiekować się dzieckiem.

REKLAMA

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2020 r. pomógł ochronić życie wielu dzieci, u których przed narodzeniem stwierdzono chorobę lub niepełnosprawność. Trybunał zaznaczył jednocześnie, że pomoc oferowana kobietom będącym w „trudnej ciąży” musi mieć „realny wymiar”. Instytut Ordo Iuris przygotował poradnik, w którym wskazuje na możliwe formy pomocy dla będących w ciąży matek dzieci chorych lub niepełnosprawnych oraz tych, które z jakiegoś powodu nie chcą opiekować się dzieckiem. W publikacji omówione zostały rozwiązania takie jak hospicja perinatalne, domy samotnej matki, ośrodki adopcyjne czy okna życia.

Temu zagadnieniu poświęcona zostanie debata o formach pomocy dla kobiet w trudnej ciąży. Wydarzenie odbędzie się 19 czerwca (środa) o godz. 12.00 w budynku Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie (Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 6, sala numer 16).

W spotkaniu udział wezmą: mec. Katarzyna Gęsiak – Ordo Iuris; Marcin Perłowski – Centrum Życia i Rodziny; prof. Ewa Dmoch-Gajzlerska – ginekolog, położnik; dr Joanna Kuran-Ohde – ginekolog-położnik, Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. Prowadzenie: Maria Osińska, Katolicka Agencja Informacyjna.

Zgłoszenia, zawierające imię, nazwisko i nazwę redakcji, prosimy przesyłać na adres centrummedialne@ekai.pl do dnia 19 czerwca (środa) do godz. 10.00.

Wydarzenie będzie także transmitowane na kanale Katolickiej Agencji Informacyjnej na YouTube:

Źródło: https://www.ekai.pl/debata-o-formach-pomocy-dla-kobiet-w-trudnej-ciazy/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *