Gdańsk: 15 tysięcy uczestników Marszu dla Życia i Rodziny

Około 15 tys. uczestników zgromadził Marsz dla Życia i rodziny, który przeszedł w niedzielę ulicami Gdańska. Obecni byli mieszkańcy Archidiecezji Gdańskiej oraz z całej Polski, a także goście z Londynu, Berlina i Luksemburga. W Marszu uczestniczył  metropolita gdański i przewodniczący Episkopatu abp Tadeusz Wojda. Wydarzenie zorganizowano pod hasłem „Zaufaj Panu”.

REKLAMA

Spotkanie i przemarsz ulicami gdańskiej starówki i śródmieścia, rozpoczęło się przy Kaplicy Królewskiej.  W ponad kilometrowym pochodzie wzięły udział rodziny wielopokoleniowe – dziadkowie, rodzice i dzieci. Najstarsza uczestniczka, 85-letnia Pani Elżbieta wybrała się na to wydarzenie z dorosłymi wnukami i prawnukiem. Najmłodszym uczestnikiem Marszu był 3,5 miesięczny Artur.

W manifestacji  na rzecz rodziny i poszanowania życia ludzkiego wzięło udział ponad 40 wspólnot, a także nauczyciele z szkół, przedszkoli i innych organizacji.

Wiernym towarzyszyli przez całą drogę abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański i przewodniczący Episkopatu Polski. Obecny był także bp Piotr Przyborek, który ponadto uczestniczył w spotkaniu w tzw. „Strefie Inspiracji” na terenie Placu Zebrań Ludowych. Zgromadzeni mogli posłuchać dyskusji i zadać pytania zaproszonym gościom. Obok bp Przyborka byli to m.in. Robert Friedrich „Litza”, Ewelina Chełstowska, ks. Dominik Chmielewski SDB, Michał „Misiek” Koterski, ks. Rafał Główczyński „Ksiądz z Osiedla” oraz s. Urszula Kłusek SAC, autorka „Dziennika Duchowego.

Razem z Marszem dla Życia odbył się III Festiwal Życia. – Cieszę się i dziękuję za Waszą obecność – mówił abp Tadeusz Wojda.  – Życie jest największą wartością. Cieszę z tego Festiwal. To święto i dzień radości – spuentował metropolita gdański.

Marsz dla Życia i Rodziny razem z Festiwalem Życia zakończył się w późnych godzinach wieczornych. Zwieńczeniem wydarzenia był dwugodzinny koncert, w którym wystąpili m.in. Mocni w Duchu, Edzio, Łzy i Arka Noego.

Źródło: https://www.ekai.pl/15-tysiecy-uczestnikow-marszu-dla-zycia-i-rodziny/
Fot. Festiwal dla Życia w Gdańsku/Facebook

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *