Wszyscy święci i aniołowie na VII Bal Świętych do Tczewa!

VII edycja Tczewskiego Balu Świętych to wydarzenie, które poprzedzi uroczystość Wszystkich Świętych.

REKLAMA


Obchodząc każdego roku uroczystość Wszystkich Świętych, pragniemy uczcić nieznaną nam w większości z imienia i nazwiska ogromną rzeszę ludzi cieszących się już szczęściem wiecznym, a także wpatrywać się i naśladować znanych świętych. Poprzez nich chcemy uwielbić samego Boga, który „jest źródłem wszelkiej świętości”. Bal Świętych to jeszcze jedna okazja na to by uczcić wszystkich świętych, ale także czas na zabawę, tańce, występy i modlitwę.

Wielkie balowanie rozpocznie się 31 października o godz. 16.30 na placu przy Galerii Kociewskiej, skąd roztańczony i rozśpiewany korowód przejdzie ulicami Tczewa na Plac Hallera. Podczas przemarszu śpiewać będzie zespół „Krzemienie Jezusa” z parafii farnej.
Nie zabraknie tradycyjnych radosnych okrzyków. Prosimy wszystkich uczestników o przebranie się za świętych i aniołów! Zadbajcie także o tuby, grzechotki, flagi i transparenty promujące świętość.

Przejdziemy ulicami: Gdańska, Sobieskiego, Wojska Polskiego, Pl. Piłsudskiego, J. Dąbrowskiego, Mickiewicza -> PLAC HALLERA.

Na pl. Hallera rozpocznie się zabawa z wodzirejem Marcelim. W programie: tańce, występy, konkursy, spora dawka humoru i dobrej zabawy.

W tym roku wystąpi zespół Rokids oraz zostanie wystawiony spektakl teatralny „modlitwa wolności”. Tradycyjnie podczas balu, będzie można m.in. posmakować zupy z dyni i innych smakołyków. Dynie można przynosić do zakrystii fary. Podczas balu będzie działała „strefa świętości” – możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Ten sakrament, to spotkanie z Bogiem w sytuacjach, w których potrzebujemy uwolnienia się z grzesznej przeszłości i umocnienia na drodze świętości.

Tym balem chcemy podkreślić prawdziwy sens obchodzenia dnia Wszystkich Świętych, ukazać świętość jako najważniejszy cel każdego chrześcijanina. Podczas, gdy w świecie rozpowszechnia się obchodzenie Halloween i straszenie upiorami, my zachęcamy do dzielenia się chrześcijańską nadzieją, że każdy może być święty! Bo jak powiedział św. Jan XXIII „Można być świętym z pastorałem w ręku, ale tak samo można nim zostać, mając w ręku miotłę”.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują J.E. Ks. Bp. Diecezjalny Ryszard Kasyna, Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki, Starosta Powiatu Tczewskiego Mirosław Augustyn, oraz Wielki Kanclerz Przeoratu Pomorskiego Orderu św. Stanisława Stefan Kukowski.

Organizatorami Balu Świętych jest Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie i Zespół Szkół Katolickich im. św. Królowej Jadwigi.


PLAKAT INFORMACYJNY:

Kliknij, aby powiększyć.

Źródło: http://www.fara.tczew.pl/2019/10/24/wszyscy-swieci-i-aniolowie-na-bal-do-tczewa/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *