Tuchola: Nabożeństwo różańcowe z Technikum Leśnym

„Błogosławiona Jesteś między niewiastami” (Łk 1,42)

REKLAMA

To już blisko 140 lat jak Leon XIII w encyklice Superiore anno wezwał kościół powszechny do corocznej październikowej modlitwy różańcowej. Ta jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych modlitw, przez wieki gromadzi wielbicieli Maryi, którzy przez Jej pośrednictwo wypraszają szczególne łaski dla siebie i świata.

W ten szczególny, październikowy, modlitewny czas nie mogło na nabożeństwie różańcowym zabraknąć młodzieży Technikum Leśnego z Tucholi. Do poprowadzenia różańca w kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi w dwóch wyznaczonych nam terminach zgłosiło się 54 uczniów i czwórka nauczycieli. Ze względów organizacyjnych podzieliliśmy młodzież na dwie grupy.

We wtorek, 10 października, modlitwę różańcową poprowadziła pierwsza, 27 osobowa grupa. Na przypadającą we wtorek część bolesną przygotowaliśmy krótkie rozważania przypisane każdej tajemnicy. Wszyscy mieliśmy okazję współtworzyć ten piękny modlitewny wieczór. Wszyscy też czuliśmy tę niezwykłą jedność, to wspólnotowe zawierzenie Maryi i siłę płynącą z modlitwy: „…módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę naszej śmierci…”
Kolejna blisko 30-osobowa grupa poprowadzi różaniec we czwartek 26 października. Serdecznie zapraszamy do kościoła Bożego Ciała w Tucholi. 

Darek Siciński
Technikum Leśne w Tucholi

Źródło: https://katecheza.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/nabozenstwo-rozancowe-w-tucholi/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *