Kartuzy: Międzynarodowa koronka na ulicach miast i świata

Jak informują organizatorzy modlitewnej akcji, w tym roku do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia włączyli się żołnierze, więźniowie, Ludzie Morza i Kapelani Portu Lotniczego.

REKLAMA

Co roku 28 września, o godz.15:00 – w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny – wierni stają na ulicach, na więziennym dziedzińcu, przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem, aby połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówić wraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W kartuskiej modlitwie wzięły udział dzieci z przedszkola sióstr św. Wincentego a Paulo. W kaplicy sióstr szarytek codziennie o godz. 15:00 uczestniczą w tej  modlitwie, dlatego na zakończenie z wielkim sercem zaśpiewały “Jezu ufam Tobie”.

W tym roku akcja modlitewna ogarnia takie intencje:
1. Za Kościół Boży, aby niestrudzenie bronił depozyt wiary i moralności.
2. Za rządzących, aby sprawowanie władzy traktowali jako służbę na rzecz wspólnego dobra nas wszystkich.
3. O pokój na Ukrainie i na całym świecie.
4. Za więźniów w zakładach karnych, zwłaszcza tych, którzy trwają daleko od Boga, nie widzą sensu nawrócenia lub którym brakuje nadziei w Boże Miłosierdzie.
5. O powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów.
6. Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/11153-miedzynarodowa-koronka-na-ulicach-miast-i-swiata-w-kartuzach

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *