Męskie Oblężenie na Jasnej Górze 2023

Katolickie, męskie wspólnoty zapraszają na spotkanie wierzących mężczyzn z całej Polski, które odbędzie się w dniu 23 września 2023 pod murami Jasnej Góry. Jest to już siódma edycja „Męskiego Oblężenia Jasnej Góry”, wydarzenia, które co roku skupia mężczyzn z kilkunastu wspólnot modlących się razem. W programie między innymi konferencje, modlitwy, męskie uwielbienie, męski różaniec, mocne świadectwa, strefa męskich relacji, Eucharystia i Apel Jasnogórski.

REKLAMA

Oblężenie na Jasnej Górze ma poprzedzić tydzień przygotowań, które potrwają w terminie 17-23 września. Pierwsze sześć dni to czas tematycznych warsztatów online pt. „Nasze doświadczenie Kościoła”. – Jednocześnie zachęcamy do gorliwej modlitwy za mężczyzn w Polsce i za samo Oblężenie – proponują organizatorzy. W sobotę 23 września odbędzie się właściwe spotkanie na Jasnej Górze pod hasłem „Mężczyzna w Kościele”, które również będzie również transmitowane on-line.

– Zachęcamy męskie grupy do wzięcia udziału w tej wyjątkowej pielgrzymce i warsztatach poprzedzających. To doskonała okazja, aby spotkać się z innymi mężczyznami, zbudować swoją wiarę i odkryć, na czym polega bycie dobrym mężem i ojcem we współczesnym świecie. Wierzymy, że ta inicjatywa wzmocni mężczyzn w Waszej parafii i zbuduje Wasze wspólnoty – zachęca Andrzej Lewek, koordynator wydarzenia.

Spotkanie rozpocznie „Warsztat o Kościele” ks. Grzegorza Strzelczyka (10:00-13:00) w auli ojca Kordeckiego. O godzinie 15:00 zaplanowano „Godzinę z Męskim Różańcem”, a następnie „męskie uwielbienie”. O godzinie 16:30 rozpoczną się wykłady: ks. Grzegorz Strzelczyk – „Mężczyzna w Kościele czy męski Kościół?”, 17:15 Aleksander Bańka – „Świeccy w Kościele”, 17:50 ks. Mirosław Tosza – „W służbie ubogich”. Będzie można także posłuchać świadectw m.in. członków Rycerzy Kolumba. O godzinie 18.30 Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi arcybiskup Adrian Galbas, metropolita katowicki.

– Zapraszamy wszystkich mężczyzn pragnących odnowić swoją więź z Bogiem. Wszystkich żyjących w Kościele oraz tych, którym z Kościołem nie jest po drodze. Chcemy po męsku wejść w nowe doświadczenie Boga w Kościele. W tym Kościele, który zbudowany jest z żywych cegieł, które my stanowimy. Zapraszamy wszystkich dorosłych i wchodzących w dorosłość mężczyzn. Niech będzie to czas odkrycia dobra, które Bóg przygotował dla każdego z nas (por Ef 2,10) – zachęcają pomysłodawcy projektu.

Zapisywać można się indywidualnie i w ramach wspólnot oraz grup parafialnych. Zapisy oraz dokładny plan spotkania można znaleźć na stronie oblezenie.mezczyzni.net.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Mężczyźni Świętego Józefa z siedzibą w Krakowie.

Źródło: https://www.ekai.pl/meskie-oblezenie-na-jasnej-gorze-2023/
Fot. oblezenie.mezczyzni.net

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *