Ogólnopolska Olimpiada Teologii Katolickiej – zaproszenie

Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła, będą tematem przewodnim i hasłem tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej. Organizatorami wydarzenia są Diecezja Radomska wraz z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Adresatami są uczniowie szkół ponadpodstawowych, w których cykl kształcenia kończy się uzyskaniem świadectwa dojrzałości. Etap szkolny zaplanowano w listopadzie, diecezjalny w styczniu 2024 roku a finał 4-6 kwietnia w Radomiu.

REKLAMA

Ks. Jarosław Zieliński, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Radomskiej powiedział, że olimpiada jest jedną z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Każdego roku do udziału w niej zgłasza się kilka tysięcy uczniów z kilkuset szkół. Proponowane przez organizatorów atrakcyjne i aktualne tematy przewodnie olimpiady są doskonałą okazją do pogłębienia przez młodzież zarówno ich świadomości religijnej, jak i wiedzy z zakresu różnych dziedzin teologii a także wiedzy z zakresu historii i bogatego nauczania Kościoła.

– Zachęcamy uczniów do udziału w olimpiadzie. Jest to nie tylko okazja do poszerzenia i zweryfikowania wiedzy, ale także możliwość, by stali się jeszcze bardziej, poprzez wspólne zaangażowanie, świadomymi uczestnikami życia Kościoła – powiedział ks. Jarosław Zieliński.

Dodaje, że rzeczowa i usystematyzowana wiedza, a także doświadczenie zdobyte poprzez udział w olimpiadzie, będą dla uczniów bezcennymi atutami, które przyczynią się do ich rozwoju osobistego. – Mogą one również stać się dla nich ważną inspiracją do podejmowania, w duchu społecznego nauczania Kościoła, wielorakich inicjatyw na rzecz rozwoju społeczności i wspólnot, do których należą, bądź będą należeć w przyszłości – podkreśla ks. Zieliński.

Wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie internetowej OTK: www.otk.pl oraz na fanpage FB Olimpiady Teologii Katolickiej.

Źródło: https://www.ekai.pl/diecezja-radomska-organizatorem-ogolnopolskiej-olimpiady-teologii-katolickiej/
Fot. Eliabe Costa / Unsplash

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *