Kartuzy: Uroczystości odpustowe w parafii pw. Wniebowzięcia NMP

15 sierpnia 2023 r. o godz. 12:30 w kartuskiej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbyły się uroczystości odpustowe, którym przewodniczył Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.

REKLAMA

Po Mszy św. odbyło się poświęcenie kłosów zbóż, ziół i kwiatów. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Panu Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Pana Boga. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/11006-uroczystosci-odpustowe-w-parafii-pw-wniebowziecia-najswietszej-maryi-panny-w-kartuzach

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *