Kolejny koncert w ramach Festiwalu Organowego w Tucholi

W niedzielę, 11 sierpnia o godzinie 19.00 w kościele Bożego Ciała w Tucholi odbędzie się kolejny koncert w ramach Międzynarodowego Letniego Festiwalu Muzyki Organowej.

REKLAMA

Kto wystąpi tym razem? 

Marzena Michałowska, sopran, adiunkt na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Laureatka wielu konkursów krajowych jak i zagranicznych. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła między innymi u takich osobowości wokalnych jak Christine Hampe, Poppy Holden, Klaus Häger, Eva Blahova, Jadwiga Rappe, Helena Łazarska, Ryszard Karczykowski, czy Ewa Iżykowska. Koncertuje w Polsce i za granicą. Zapraszana do udziału w licznych międzynarodowych festiwalach i przedsięwzięciach kulturalnych występuje w najznamienitszych salach koncertowych świata, takich jak nowojorska Carnegie Hall (2015 r.), czy genewska Victoria Hall (2016 r.).

Sławomir Bronk – absolwent w specjalnościach – Dyrygentura chóralna, Muzyka kościelna (2006), oraz Śpiew solowy (dyplom z wyróżnieniem, 2015) w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Wiedzę z zakresu interpretacji semiologii gregoriańskiej pozyskiwał w ramach kursów i seminariów we Włoszech: Rosazzo /prof. Bruna Caruso, 2016, 2017/ oraz w Papieskim Instytucie Muzyki Sakralnej w Rzymie /prof. Fluvio Rampi, 2017/. Jako kontratenor specjalizuje się w wykonawstwie muzyki dawnej, w repertuarze oratoryjno-kantatowym. Brał udział w znaczących festiwalach muzycznych w kraju i za granicą, m.in. w: Międzynarodowym Festiwalu Bachowskim w Świdnicy, Forum Musicum we Wrocławiu, Festiwalu Sztuk Dawnych w Białymstoku, Starosądeckim Festiwalu Muzyki Dawnej.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *