Koncert inauguracyjny Festiwalu Organowego w Tucholi

W najbliższą niedzielę w kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi odbędzie się pierwszy koncert w ramach IX Międzynarodowego Letniego Festiwalu Organowego w Tucholi.

REKLAMA

Kim są wykonawcy  koncertu inauguracyjnego?

Zespół Art’n’Voices powstał w grudniu 2010 roku w Wejherowie. Wykonuje różnorodną muzykę, w swoim dorobku posiada również autorskie aranżacje. Repertuar Art’n’Voices obejmuje utwory sakralne, rozrywkowe i ludowe z różnych epok, od muzyki dawnej po współczesną. Oficjalną siedzibą Art’n’Voices jest Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. W skład zespołu wchodzą: Małogorzata Priebe i Maria Krueger (soprany), Anna Rocławska-Musiałczyk i Marta Jundziłł (alty), Mateusz Warkusz i Szymon Duraj (tenory), Tomasz Chyła i Filip Czajkowski (basy).

Błażej Musiałczyk pochodzi z Sieradza. Na stałe związany z Wejherowem i Gdańskiem, gdzie od 2006 roku pełni funkcję organisty Archikatedry Oliwskiej, jak również prezentera znajdujących się tam, słynnych na całym świecie organów. Jest wykonawcą ponad pięciuset koncertów. Od 2010 roku pełni funkcję dyrygenta chóru Gdańskiego Seminarium Duchownego. Zajmuje się również działalnością dydaktyczną, prowadząc klasę organów w Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku – Wrzeszczu, której uczniowie zdobywają najwyższe laury na konkursach muzyki organowej, a absolwenci z powodzeniem kontynuują naukę w uczelniach w Polsce i za granicą.

Szczegółowy plan IX Międzynarodowego Letniego Festiwalu Organowego Tuchola 2019 dostępny na plakacie.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *