Sylwia Hazboun w pieśni inspirowanej Pieśnią nad Pieśniami

Nowy utwór o miłości oblubieńczej pt. „Jestem jego” – inspirowany starotestamentową Pieśnią nad Pieśniami – zaśpiewała i nagrała Sylwia Hazboun z Ustronia. Specjalny klip obecny jest już w mediach społecznościowych. To jedyna w Polsce artystka, która czerpie inspiracje wyłącznie z dorobku chrześcijaństwa Bliskiego Wschodu i Pisma Świętego oraz wykonuje pieśni po polsku i w językach aramejskim, arabskim i hebrajskim.

REKLAMA

Jak wyjaśnia Sylwia Hazboun na swoim blogu „Dzisiaj w Betlejem”, pieśń powstała z wersetów biblijnych. „Choć opowiada o uniwersalnej miłości, robi to za pomocą orientalnych obrazów. Melodia utworu pochodzi z jednej z bośniackich pieśni ludowych. Muzykę oraz wideo nagraliśmy w Betlejem, w Autonomii Palestyńskiej” – opowiada.

Zdaniem Hazboun, Pieśń nad Pieśniami mówi o sprawach natury uniwersalnej – miłości małżeńskiej. „Pustynia, gazela, winnice, mirra, Liban, cedry – to wszystko motywy pochodzące z konkretnego regionu” – dodaje.

Projekt sfinansowali obserwatorzy bloga. Utworu można posłuchać w serwisie YouTube:

Sylwia i Yousef Hazboun są polsko-palestyńskim małżeństwem. Wspólnie tworzą bloga „Dzisiaj w Betlejem”.

Hazboun nie jest z wykształcenia muzykiem, lecz arabistką. Na swoim koncie ma już jedną płytę autorską – wydany w ubiegłym roku album „Ojcze Nasz”. Wkrótce zamierza wspólnie z zespołem zrealizować nagranie na żywo.

Źródło: https://www.ekai.pl/jestem-jego-orientalna-piesn-sylwii-hazboun-inspirowana-piesnia-nad-piesniami/
Fot. Sylwia Hazboun /YouTube

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *