Pelplin: „Koncert Czwartkowy” – zaproszenie

Muzeum Diecezjalne im. bpa Stanisława Wojciecha Okoniewskiego w Pelplinie serdecznie zaprasza na „Koncert Czwartkowy” w wykonaniu zespołu „TODO ART TRIO”, który odbędzie się 10 sierpnia 2023 r. o godz. 19:30. Wstęp wolny!

REKLAMA

Źródło: Materiały nadesłane

O zespole TODO ART TRIO:

TODO ART TRIO utworzyli w 1994 roku studenci Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Do roku 2003 zespół występował jako Śląskie Trio Instrumentów Dętych. W 1997 roku muzycy otrzymali III nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej im. K.Pendereckiego w Krakowie. Zespół dwukrotnie (w 1998 i 1999 roku) otrzymał stypendium Sommerakademie für Kammermusik Niedersachsen, gdzie doskonalił swoje umiejętności pod kierunkiem wybitnych pedagogów niemieckich uczelni: R. Greiss – Armin, H. D. Klausa, E. Penzela, H. Schlichtiga, K. Beckera, Ch. F. Dallmanna.

Todo Art Trio koncertowało m.in. w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, w Filharmonii Śląskiej w Katowicach, na Jesiennym Festiwalu Muzycznym „ALKAGRAN” w Czechowicach – Dziedzicach, Górnośląskim Festiwalu Sztuki Kameralnej “Ars Cameralis”, Śląskich Dniach Muzyki Współczesnej, Śląskich Trybunach Kompozytorów, Festiwalu Jesień Organowa w Powiecie Bieruńsko – Lędzińskim, Wiślańskich Dniach Muzyki Organowej i Kameralnej, Festiwalu Filmów Skandynawskich w Darłowie. Zespół gościł również na koncertach Lata z Filharmonią Śląską, Kołobrzeskiego Lata Muzycznego, Dźwirzyńskich Spotkań Muzycznych, Cieplickiej Jesieni Operetkowej, Rudzkiej Jesieni Kulturalnej , Koncertach Promenadowych „Od Bacha do Beatlesów” w Katowicach. Trio występowało m.in. na scenach Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, Zamku Sułkowskich w Bielsku – Białej, Dworu Zieleniewskich w Trzebini, Kołobrzeskiego Ratusza.

W 2006 roku, dzięki dotacji Urzędu Miasta Ruda Śląska, muzycy nagrali płytę “TODO ART TRIO – współcześnie”, na której znajdują się utwory Wawrzyńca Żuławskiego, Janiny Garści, Witolda Szalonka oraz pisane specjalnie dla zespołu “Trio na fagot, klarnet i flet” Andrzeja Dziadka i “Tęczowe Trio” Benedykta Konowalskiego.
Od momentu powstania instrumentaliści Todo Art Trio wzbogacają swój repertuar zarówno o oryginalne dzieła mistrzów, jak też o nowe aranżacje muzyki klasycznej i rozrywkowej autorstwa Dawida Smykowskiego. 
Zespół dokonał nagrań dla TVP, Radia Katowice, Radia Kołobrzeg i Radia Koszalin.

Źródło: https://www.todoarttrio.pl/o%20nas.php

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *