28. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej – zaproszenie

Jeżeli jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej, to zapraszamy Cię do udziału w 28. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

REKLAMA

Tegoroczny zakres tematyczny obejmuje Księgę Sędziów Prawa oraz Dzieje Apostolskie.  Lektura ta, pozwoli młodym ludziom odkrywać wartość wspólnoty, która swoją witalność i dynamizm czerpie z mocy Boga. Sędziowie jako wybawcy ludu Izraela są zapowiedzią Jezusa Chrystusa, który jako Zbawiciel ludzkości w mocy Ducha Świętego prowadzi wspólnotę Kościoła po ścieżkach prawdy, świętości i miłości.

Każdego roku na zaproszenie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” do lektury Pisma Świętego odpowiada ponad 8000 uczniów z prawie  tysiąca szkół ponadpodstawowych.

Konkurs przeprowadzany jest w trzech etapach:
– szkolnym online (13-14.03.2024 r.),
– diecezjalnym (18.04.2024 r.),
– ogólnopolskim (10-11.06.2024 r.) w Niepokalanowie.

Zgłoszenia szkół ponadpodstawowych odbywają się poprzez stronę internetową: www.okwb.pl. Rejestracji placówek mogą dokonać katecheci, w terminie od 4 września 2023 r. do 23 lutego 2024 r.

Najlepsi mają szansę na podjęcie studiów w trybie dziennym (bez egzaminów wstępnych) w wielu renomowanych uczelniach wyższych, na kilkunastu kierunkach kształcenia. Czekają na Was również atrakcyjne nagrody, w tym zagraniczne pielgrzymki i cenne upominki rzeczowe. Nie zapominajmy jednak, iż największą wygraną  jest spotkanie z żywym Słowem Bożym i ludźmi, którzy uczynili je swoim życiowym drogowskazem.

Do pobrania:
PLAKAT
REGULAMIN skrócony_28. OKWB

Źródło: https://katecheza.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/28-edycja-ogolnopolskiego-konkursu-wiedzy-biblijnej/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *