Jasna Góra: Pielgrzymka nauczycieli i wychowawców – zaproszenie

W dniach 1-2 lipca odbędzie się 86. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Z uczestnikami wydarzenia spotka się m.in. prof. Jan Żaryn, dyrektor Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej. Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza święta 2 lipca o godzinie 12.00. Spotkanie będzie przebiegało pod hasłem „Bądźcie moimi świadkami”.

REKLAMA

– Bardzo serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Zapraszam nauczycieli i wychowawców oraz wszystkich, którzy identyfikują się z edukacją i szkolnictwem. Interesująco zapowiada się sympozjum. Swój udział zapowiedział m.in. prof. Jan Żaryn, który będzie mówił o prawdzie w nauczaniu i wychowaniu młodzieży. To ważne zagadnienie, bo wielu chce usunąć prawdę z naszego życia, z naszej cywilizacji – powiedział biskup Piotr Turzyński, delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców.

Niezwykle interesująco zapowiada się sympozjum, które odbędzie się w Auli św. Jana Pawła II. Wśród prelegentów będą: s. Urszula Klusek SAC (Wychowanie w cnotach – realna możliwość, czy stracona szansa?), prof. Jan Żaryn (Prawda w nauczaniu i wychowaniu młodzieży), Beata Nadolna (Ku dobru dziecka. O współpracy nauczycieli z rodzicami).

Drugiego dnia, 2 lipca, spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 modlitwą różańcową. O 10.45 wykład programowy „Bądźcie moimi świadkami – wychowanie w trosce o człowieczeństwo” przedstawi dr Stanisław Kowal (UJ). O 11.30 odbędzie się koncert, a w południe będzie celebrowana Msza święta. W programie jest Droga Krzyżowa i nabożeństwo rozesłania.

Źródło: https://www.ekai.pl/bp-turzynski-zaprasza-na-pielgrzymke-nauczycieli-i-wychowawcow-na-jasna-gore/
Fot. BP KEP

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *