Gdańsk: Radiowy zespół „Na cały Głos” na Marszu dla Życia i Rodziny

Tłum gdańszczan uczestniczył w Marszu dla Życia i Rodziny, który przeszedł w niedziele 18 czerwca głównymi ulicami Gdańska. Organizatorem wydarzenia była Archidiecezja Gdańska oraz Fundacja Activni.

REKLAMA

Uczestnicy dając publiczne świadectwo swojej wiary promowali wartości ludzkiego życia od poczęcia  do naturalnej śmierci, a także wyrazili swoje przekonania wobec rodziny opartej na małżeństwie kobiety  i mężczyzny, otwartej na przyjęcie i wychowanie dzieci.
Rodziny trzeba zawsze bronić. W każdej epoce są inne zagrożenia. Jeśli rodzina oparta jest na wartościach, gdzie uczy się miłości, poszanowania drugiego człowieka, altruizmu i wyzbycia  się egoizmu to możemy być pewni, że wychowujemy kolejne pokolenia właściwie. Święty Jan Paweł II mówił: „Kochać rodzinę, to znaczy przyczyniać się do tworzenia środowiska sprzyjającego jej rozwojowi”. Musimy przywrócić zaufanie rodziny do siebie samej, do własnego bogactwa, natury  i otwartości na Pana Boga. – tłumaczy abp Tadeusz Wojda – metropolita gdański.
Gdańskie marsze organizowane są od kilkunastu lat, cieszą się ogromną popularnością. W  tegorocznej jedenastej już edycji uczestniczyło kilka tysięcy osób. Podobne przemarsze zorganizowane zostały w wielu polskich miastach. To jedno z najważniejszych rodzinnych wydarzeń w kraju.
„To wspaniała inicjatywa łącząca wielu Polaków. Marsze organizowane są w ponad 150 miastach
i miejscowościach w całej Polsce. Jestem szczególnie dumy z tego jak wielu młodych rodziców podążało wspólnie ulicami naszego miasta.”- powiedział Dariusz Drelich wojewoda pomorski.
Rodziny z całego województwa pomorskiego ubrane na biało pokonały trasę od Kaplicy Królewskiej, przez Długi Targ, do miejsca gdzie odbył się Festiwal dla Życia.
Z duchowym przewodnictwem arcybiskupa gdańskiego Tadeusza Wojdy odbyła się wspólna modlitwa uczestników za miasto i jego mieszkańców.
„Festiwal dla Życia to projekt, który okazał się wielkim sukcesem. Już dziś widzimy wielkie owoce, naszej ciężkiej pracy. Był to czas spotkania wielu pokoleń mieszkańców województwa pomorskiego.
Wielka radość, brak negatywnych emocji – wiara, rodzina, zabawa w doskonałej atmosferze.”
– podsumował Szymon Gajda, rzecznik prasowy Festiwalu dla Życia.
Muzycznie festiwal poprowadziły znane zespoły, takie jak Na cały Głos, małe TGD, Kamil Bednarek oraz Luxtorpeda. Nie zabrało licznych atrakcji dla najmłodszych, a także ciekawych warsztatów. Podczas trwania wydarzenia wspólnoty katolickie działające na terenie archidiecezji gdańskiej tworzyły przestrzeń wzajemnej nauki, oferując wsparcie rodzinom.
Całość wydarzenie objęta została patronatem honorowym metropolity gdańskiego abp Tadeusza Wojdy, a także wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/10848-pojdzmy-z-swietym-janem-pawlem-ii-haslem-tegorocznego-marszu-dla-zycia-i-rodziny-w-gdansku

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *