Tczew: 60-lecie działalności chóru „Juventus”

Tczewski chór „Juventus” z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w tym roku świętuje 60 lat swojej działalności. Z tej okazji  w sobotę, 17 czerwca 2023 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbył się Koncert Jubileuszowy.

REKLAMA

Galeria zdjęć TUTAJ.

O chórze:

Młodzieżowy Chór Juventus – to ludzie młodzi duchem i kochający śpiew! Chór działa od 1963 roku. Słowo Juventus oznacza młodość, a gospel to dobra nowina. Razem tworzą mieszankę wybuchową pełną spontanicznej radości i śpiewu o miłości Bożej. Od 2003 roku są związani z Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Gospel – biorąc udział w warsztatach muzyki , konkursie chórów czy koncertach specjalnych. Śpiewali z muzykami zagranicznymi, a także Marylą Rodowicz czy zespołem New Life Music. Mają za sobą nawet udział w filmie pełnometrażowym i mnóstwo ciekawych muzycznych projektów jak np. koncert z utworami z filmów „Blues Brothers”.
Chór prowadzi Maciej Borowicz – wokalista i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2007 roku pełni również funkcję kantora w kościele św. Jana w Gdańsku.
Juventus śpiewa muzykę w różnych gatunkach – od klasyki i utworów liturgicznych po Mszę Kreolską. Mają w swoim repertuarze utwory napisane specjalnie dla nich, w różnych językach (od hebrajskiego po szwedzki), ale najbardziej lubią śpiewać gospel – po angielsku i po polsku.


Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/10845-tczewski-chor-juventus-obchodzi-60-lat-dzialalnosci
https://www.facebook.com/people/Chór-Juventus/100089382366588/?locale=pl_PL
https://faratczew.pl/?page_id=3516
Fot.: Jacek Cherek

Udostępnij ten artykuł:

Jeden komentarz

  1. Wspaniały koncert! Dawno nie słyszałam czegoś tak dobrego. Gratulacje dla Pana Macieja. Słyszałam Juventus dwa lata temu w Tczewie na koncercie w kościele szkolnym i bardzo mi się podobało. Ale teraz to było wybitne. Jestem muzykiem z wykształcenia i moje poczucie estetyki muzycznej zostało zapsokojone. Gratuluję i czekam na kolejne koncerty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *