Chojnice: 60 lat zakonnej profesji siostry Felicji Berendt!

Radosny śpiew dziękczynienia rozbrzmiał w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chojnicach, gdzie 10 czerwca 2023 r. podczas uroczystej Eucharystii o godzinie 11:00 uwielbialiśmy Boga za dar powołania siostry Felicji Berendt z okazji jubileuszu 60-lecia zakonnej profesji.

REKLAMA

Jubileuszową Liturgię koncelebrowało trzech kapłanów: ks. Tomasz Rychłowski, wikariusz parafii św. Elżbiety w Gniewie, Eucharystii przewodniczył ks. Szymon Gwardzik, wikariusz parafii p.w. Ścięcia św. Jana Chrzciciela z chojnickiej Bazyliki, a kazanie wygłosił ks. Tomasz Mońko, proboszcz parafii MB Fatimskiej w Chojnicach, podkreślając, że ten jubileusz jest pięknym świadectwem stałości i wierności dla współczesnego świata. Na wspólne dziękczynienie przybyły także Siostry Franciszkanki z okolicznych wspólnot w Chojnicach i Orliku oraz z Warszawy i Więcborka.

W czasie Mszy Świętej jubilatka w obecności s. Majelli Lizińczyk, Przełożonej Prowincjalnej, i pozostałych współsióstr odnowiła swoją profesję zakonną. Po zakończonych obrzędach przyszedł czas na dalsze świętowanie diamentowego jubileuszu przy wspólnym stole.

Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej
Orlik 21, 89-632 Brusy (parafia Leśno) – woj. pomorskie
Tel.: (52) 398 15 26
E-mail: sekretariat@siostryzorlika.pl

Źródło: https://www.siostryzorlika.pl/czytnik-aktualnosci/jubilate-deo-w-chojnicach-1017.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *