Wiele: Uroczystości odpustowe na Kalwarii Wielewskiej

Kalwaria Wielewska po raz kolejny zgromadziła tysiące pielgrzymów. W dniach 14-21 maja 2023 3. w Wielu odbył się Doroczny Odpust Wniebowstąpienia.

REKLAMA

Każdego dnia do Sanktuarium licznie przybywali pątnicy piesi, rowerowi i motocyklowi. W sobotę, 20 maja odprawiono dla nich Mszę Świętą, uczestniczyli też w Drodze Krzyżowej. Następnie odbył się koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II. 

Niedziela, 21 maja była dniem wieńczącym Odpust. Centralnym punktem uroczystości była Msza Święta, której przewodniczył i homilię wygłosił Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Po zakończonym niedawno remoncie Sanktuarium, uroczystości ponownie odbyły się na szczycie Kalwarii przy kaplicy III upadku Pana Jezusa. Tradycyjnie, pątnicy zapełnili wzgórze kalwaryjskie po brzegi. W uroczystościach uczestniczyli także przedstawiciele rządu, władz lokalnych i samorządowych.

W wypowiedziach dla Radia Głos pątnicy zwracali uwagę, że pielgrzymka jest dla nich tradycją, okazją do wspólnej modlitwy oraz możliwością okazania miłości Bogu.

Galeria zdjęć TUTAJ.


Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/10754-uroczystosci-odpustowe-na-kalwarii-wielewskiej-2

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *