Pelplin: Za nami Diecezjalny Zjazd Służb Liturgicznych 2023 – relacja

W sobotę, 29 kwietnia 2023 r. z udziałem ponad 1 200 dzieci i młodzieży z 46 parafii z diecezji pelplińskiej odbył się Diecezjalny Zjazd Służb Liturgicznych. Rozpoczęła go Msza św. w bazylice katedralnej w Pelplinie pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny.

REKLAMA

W sobotę, 29 kwietnia 2023 r. odbył się w Pelplinie Diecezjalny Zjazd Służb Liturgicznych. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Bazylice katedralnej koncelebrowaną przez 40 kapłanów. Liturgii przewodniczył Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. W czasie Mszy świętej wręczono dyplomy i nagrody, finalistom diecezjalnego konkursu liturgicznego, który odbył się po raz trzeci w wersji online w czasie tegorocznego Wielkiego Postu. Druga odsłona spotkania odbyła się na terenie Stadionu Miejskiego w Pelplinie, gdzie odbyły się konkurencje lekkoatletyczne, piłka nożna oraz wspólna zabawa.

Diecezjalny Zjazd Służb Liturgicznych to wymowny znak ukazania swojej służby przy ołtarzu. Służba Liturgiczna przybywa do Bazyliki Katedralnej, aby podziękować za swoją posługę, ale też zaszczepić w sobie Bożego Ducha, by dalej rzetelnie i gorliwie pełnić swoją posługę.

W tegorocznym spotkaniu uczestniczyło ponad 1200 osób z 46 parafii Diecezji Pelplińskiej.

Zjazd Służb Liturgicznych nie byłby możliwy, gdyby nie współpraca wielu organizacji. Pragnę podziękować wszystkim kapłanom, rodzicom, opiekunom, sponsorom oraz rodzicom ministrantów z Pelplina, którzy włożyli wiele serca, aby ten dzień na naszych ministrantów, lektorów, ceremoniarzy i scholii parafialnych był wielkim świętem wspólnoty diecezjalnej.

ks. Grzegorz Miotk
Diecezjalny Duszpasterz Służb Liturgicznych

Galeria zdjęć nr 1 TUTAJ.

Galeria zdjęć nr 2 TUTAJ.

Posłuchaj TUTAJ:
– Homilia ks. biskupa Ryszarda Kasyny

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/10689-diecezjalny-zjazd-sluzb-liturgicznych-2
http://ministranci.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/284-ponad-1200-osob-na-diecezjalnym-zjezdzie-sluzb-liturgicznych-2023

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *