Dokument na temat rozwiedzionych żyjących w nowych związkach

Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia, na prośbę papieża Franciszka, przygotowuje dokument, który będzie dotyczył związków osób rozwiedzionych, żyjących w nowych związkach cywilnych – poinformował prefekt tejże dykasterii, kardynał Kevin Farrell.

REKLAMA

Kard. Farrell wspomniał o przygotowywanym dokumencie w przemówieniu wygłoszonym po włosku 22 kwietnia, otwierającym spotkanie dykasterii, która promuje duszpasterstwo rodzin i misję wiernych świeckich. Purpurat mówił o znaczeniu udzielania pomocy i wskazówek „tym, którzy doświadczają kryzysów małżeńskich wszelkiego rodzaju”.

„Na tym froncie dykasteria pracuje również nad przygotowaniem tekstu, który w sposób szczególny będzie dotyczył – zgodnie z życzeniem Waszej Świątobliwości – mężczyzn i kobiet, którzy mając za sobą nieudane małżeństwo, żyją w nowych związkach” – powiedział 22 kwietnia kard. Farrell w przemówieniu inauguracyjnym, nie uściślając kiedy dokument zostanie wydany.

Kościół naucza, że katolicy, którzy są rozwiedzeni i zawarli nowe związki cywilne nie mogą przyjmować Komunii świętej, co zostało potwierdzone przez św. Jana Pawła II w adhortacji apostolskiej „Familiaris consortio” z 1991 roku.

Źródło: https://www.ekai.pl/watykan-przygotowuje-dokument-na-temat-rozwiedzionych-zyjacych-w-nowych-zwiazkach/
Fot. Ali Choubin / Unsplash

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *