Tuchola: Uczennice z ZSLiA w finale Olimpiady o św. Maksymilianie

2 marca 2023 r. uczennice z Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych im. Leona Janty-Połczyńskiego w Tucholi – Angelika Suchomska kl. 4 technikum ekonomicznego i Barbara Sikora z kl. 1 technikum obsługi turystycznej – zostały laureatkami olimpiady w etapie diecezjalnym dla szkół ponadpodstawowych w XVII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Maksymilianie w Diecezji Pelplińskiej w Lęborku.

REKLAMA

Do etapu diecezjalnego zakwalifikowała się również Dominika Drzycimska z klasy 4 technikum ZSLiA w Tucholi. Konkurs diecezjalny zakończył się sukcesem dla Barbary Sikory, która zajęła II miejsce i Angeliki Suchomskiej, która zajęła III miejsce. Opiekunem w etapie szkolnym, diecezjalnym i ogólnopolskim była katechetka ZSLiA w Tucholi Barbara Giersz.

Następnie uczennice reprezentowały Diecezję Pelplińską dnia 21.04.2023 r. w finale dla szkół ponadgimnazjalnych na XVII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Maksymilianie w Siedlcach. Olimpiada organizowana była przez Parafię Ojców Franciszkanów pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach, Kurie Prowincjalne OO. Franciszkanów z siedzibami w Warszawie, Gdańsku i Krakowie, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie pod patronatem honorowym MEN.

W olimpiadzie ogólnopolskiej uczennice nie zdobyły czołowych miejsc, ale dzielnie reprezentowały m.in. naszą diecezję oraz szkołę. Pilnie pracowały w trakcie przygotowań.  Wynik Barbary Sikory z olimpiady ogólnopolskiej figurował w ok. pierwszej piętnastce uczestników, a następnie niedaleko wyniku Basi znajdował się wynik Angeliki Suchomskiej na ok. 80 miejsc. Sam udział w finale ogólnopolskim to dla uczennic wyróżnienie. Barbara i Angelika otrzymały dyplomy, podziękowania, książki oraz gratulacje.

Olimpiada ogólnopolska składała się z części pisemnej i ustnej. Poziom był wysoki, jeżeli chodzi o część pisemną. W drugim etapie również, jednak niektóre pytania sprawiły problem – powiedział Ojciec Daniel Maria Śliwiński, prowadzący zmagania. Warto zaznaczyć, że większość pytań z części pisemnej olimpiady składała się z cytatów z książki pt. “Opowieść o Św. Maksymilianie” O. Paulina Sotowskiego i 1, 2, 3 Listu św. Jana Apostoła z Listu św. Jakuba ze wstępem i przypisami z Biblii Tysiąclecia.
W międzyczasie  w kaplicy odbyła się Msza Święta w intencji uczestników i opiekunów.
Zostaliśmy ugoszczeni obiadem, kawą i herbatą oraz ciastem. Podczas olimpiady panowała miła atmosfera.
Gratulujemy Basi i Angelice dojścia to tak znaczącego etapu, życząc im dalszych sukcesów!

Barbara Giersz

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/10673-uczennice-zslia-w-tucholi-w-finale-ogolnopolskiej-xvii-olimpiady-franciszkanskiej

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *