Wielkanocny Dzień Skupienia Caritas Diecezji Pelplińskiej

15 kwietnia 2023 r. w Pelplinie odbył się doroczny wielkanocny dzień skupienia Caritas Diecezji Pelplińskiej. Dla członków parafialnych i szkolnych kół Caritas, a także dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej i pracowników struktur Caritas Mszę św. w kaplicy Collegium Marianum celebrował biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Po Mszy św. spotkanie było kontynuowane w Miejskim Ośrodku Kultury.

REKLAMA

Spotkanie pracowników i wolontariuszy Caritas Diecezji Pelplińskiej rozpoczęło się uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem ks. biskupa diecezjalnego. W przeddzień patronalnego święta Caritas uczestnicy mogli spotkać się w gronie tych, którzy każdego dnia niosą pomoc. Była to okazja do wymiany doświadczeń, poznania planów związanych z działalnością diecezjalnej centrali Caritas.

Podczas spotkania rozlosowano nagrody w konkursie towarzyszącym akcji “Jałmużna wielkopostna” p.n. “Logo ze skarbonki”. W tym roku wiele cennych nagród trafiło do parafii w całej diecezji, a ta najcenniejszą, rower trafiła do Osia.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło:

https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/wielkanocny-dzien-skupienia-caritas-diecezji-pelplinskiej/
https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/10646-wielkanocny-dzien-skupienia-caritas-diecezji-pelplinskiej

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *