Tuchola: Za nami I Tucholska Ekstremalna Droga Krzyżowa

31 marca 2023 r. w Tucholi odbyła się I Tucholska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Organizatorzy przygotowali szlak św. Małgorzaty prowadzący z kościoła pw. Bożego Ciała przez kościoły pw. św. Bartłomieja Ap. i pw. Opatrzności Bożej do kościoła pw. św. Jakuba Ap.

REKLAMA

Kilkaset osób na Mszy św., a około 400 pojawiło się na trasie I Tucholskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (w skrócie TEDK)! Tylu pątników zarejestrowała w Rudzkim Moście nasza obsługa techniczna.

31 marca 2023 po raz pierwszy w Tucholi odbyło się 27 kilometrowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Całość przebiegła pod hasłem „Drogi Pokoju”, które miało nam uzmysłowić, jak bardzo potrzebujemy zatroszczyć się o poszukiwanie harmonii w naszym życiu, którą w pełni odkrywamy w Bogu.

TEDK rozpoczęliśmy Mszą św. w kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi, gdzie usłyszeliśmy homilię nt. pokoju, którą wygłosił ks. kan. Ireneusz Kalf. Trasa przebiegała przez wszystkie tucholskie parafie oraz okoliczne lasy i wsie. Całość zakończyliśmy adoracją w kościele św. Jakuba Ap.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować tym, którzy od początku pomagali nam w organizacji tego wyjątkowego nabożeństwa:
– Państwu Marii i Markowi Wojtasom
– Państwu Lucynie i Adamowi Witkowskim
– Pani Joannie Lutoborskiej
– Pani Barbarze Okrzyńskiej
– Panu Dariuszowi Sicińskiemu
– Panu Mariuszowi Fryckowskiemu

Składamy również serdecznie podziękowania Przedsiębiorstwu Komunalnemu za udostępnienie pojazdu, który pomógł w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas TEDK. Dziękujemy również kierowcy – Panu Tomaszowi Drejarzowi za zaangażowanie i pomoc!

Pragniemy także podziękować mediom, które przyczyniły się do nagłośnienia Tucholskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Dziękujemy TOKIS – PRESS TV, Tygodnikowi Tucholskiemu oraz Radiu WeekendFM.

Ogromne podziękowania należą się także dla:
– Koła Gospodyń Wiejskich z Płazowa „Wesołe babki” za poczęstunek w trakcie TEDK. Byliśmy bardzo zaskoczeni inicjatywą, która wyszła od wspaniałych Pań!
– Zespołu Młodzieżowego Dei Flores za piękną grę i śpiew w trakcie Mszy św. rozpoczynającej Tucholską Ekstremalną Drogę Krzyżową
– Komendy Powiatowej Policji w Tucholi za oddelegowanie patrolu

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji TEDK, bardzo dziękujemy!

Mamy małą prośbę do wszystkich uczestników! Wejdźcie na stronę https://ekstremalnatuchola.pl/ i uzupełnijcie krótką ankietę o TEDK 2023.

Bardzo dziękujemy!

ks. Andrzej Patrzykąt i ks. Oskar Pryba

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło: https://bozecialotuchola.pl/tucholska-ekstremalna-droga-krzyzowa/
Fot. TOKIS i Joanna Lutoborska

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *