Tczew: Wizyta Biskupa Arkadiusza Okroja w Przedszkolu nr 8

21 marca 2022 r. – w ramach wizytacji kanonicznej w parafii p.w. Chrystusa Króla Wszechświata w Tczewie – odbyła się wizyta Księdza Biskupa Arkadiusza Okroja w Przedszkolu nr 8 w Tczewie.

REKLAMA

Spotkanie Księdza Biskupa z przedszkolakami odbyło się w radosnej, śpiewającej i modlitewnej atmosferze. Powitania dokonała pani dyrektor Jolanta Jank, która zadbała o bardzo uroczyste przyjęcie dostojnego Gościa.

Na początku dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki o treści religijnej ,, Bądź pozdrowiony Gościu nasz”, ,,Puk, puk cichutko to serce daje znak”, ,,Barka” przy akompaniamencie pani Moniki Bławat. Następnie Ksiądz Biskup po słowach skierowanych do dzieci zainicjował wspólną, śpiewaną dziesiątkę różańca w różnych intencjach, m.in. za dzieci, rodziców, pracowników przedszkola. Dzieci, znając modlitwy, chętnie podjęły śpiewany różaniec. Warto zaznaczyć, że w przedszkolu odbywa się katechizacja dzieci od najmłodszych grup pod kierunkiem katechetki Anny Tusznio.

Po wspólnej, radosnej modlitwie dzieci i pracownicy przedszkola otrzymali błogosławieństwo. Spotkanie z Księdzem biskupem zakończyło się wspólnymi zdjęciami i wręczeniem wykonanych przez dzieci laurek.

Więcej zdjęć TUTAJ.

Źródło: https://katecheza.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/wizyta-ksiedza-biskupa-arkadiusza-okroja-w-przedszkolu-nr-8-w-tczewie/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *