Orlik: Za nami II spotkanie dla małżeństw

18 marca 2023 r. odbyło się kolejne, drugie już spotkanie dla małżeństw w Orliku. Tym razem tematem jednodniowych rekolekcji był „Boży pomysł na małżeństwo”. Bożą koncepcję na tę wyjątkową relację między mężczyzną a kobietą nakreślił dla uczestników ks. Sławomir Ałaszewski, diecezjalny duszpasterz rodzin diecezji pelplińskiej.

REKLAMA

Spotkanie rozpoczęło się konferencją, podczas której ks. Sławomir na podstawie fragmentów Starego i Nowego Testamentu przedstawił biblijną wizję małżeństwa i obecny w niej zamysł Boży dla kobiety i mężczyzny. Wyjaśnił też, w jaki sposób grzech wypaczył ten pierwotny ideał i jakie trudności wynikają z tego w relacji małżeńskiej. Następnie uczestnicy w części warsztatowej mieli czas na przeanalizowanie i omówienie treści w parach małżeńskich. Druga część spotkania dotyczyła temperamentów i ich wpływu na wzajemną relację.

W programie spotkania była też wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do skorzystania ze spowiedzi oraz Eucharystia. W wydarzeniu wzięło udział 12 par.

Źródło: https://www.siostryzorlika.pl/aktualnosci.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *