Młodzi ludzie zainspirowani Św. Łukaszem tworzą „Turniej Kroków”

„Turniej Kroków” to projekt stworzony przez czterech uczniów z 2LOc „ze Wzgórza” – czyli z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach – w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnionych z Teorii.

REKLAMA

Inspiracją twórców i całego przedsięwzięcia jest Św. Łukasz, opiekun wszystkich, którym na sercu leży zdrowie i życie ludzkie. Wydarzenie trwało 11 dni i polegało na wysyłaniu ilości kroków każdego dnia. Wyniki z tego okresu zostały zsumowane i wyłoniono zwycięzców.
17 lutego 2023 r. w sali III LO Kartuzach zostały wręczone nagrody. Rozdano je w wielu kategoriach, ponieważ przedział wiekowy był bardzo szeroki. W wydarzeniu wzięło udział ponad 150 osób. Działania organizatorów można było śledzić w mediach społecznościowych. Postawili oni również na edukację młodych ludzi z zakresu zdrowego trybu życia.
W dniach 9 -10 marca br. przekazywali wiedzę na temat odpowiedniego odżywiania młodszym klasom. Obalili mity żywieniowe oraz rozpowszechnili nowoczesne spojrzenie dietetyków. Wzbudzili zainteresowanie wieloma ciekawostkami odnośnie aktywności fizycznej. Nie zabrakło również kilku zdań na temat Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii.
Pomysłodawcy przedstawili, dlaczego warto wziąć w niej udział oraz jakie korzyści niesie stworzenie własnego projektu. Na zakończenie prowadzący przygotowali quiz podsumowujący wiedzę z zajęć.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/10565-mlodzi-ludzie-zainspirowani-sw-lukaszem-tworza-turniej-krokow

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *