Pelplin: Za nami rekolekcje wielkopostne dla ceremoniarzy

W dniach od 03 do 05 marca 2023 r. w Collegium Marianum w Pelplinie odbyły się rekolekcje dla ustanowionych ceremoniarzy diecezji pelplińskiej. Poprzez nauki wygłoszone przez rekolekcjonistę ks. kan. Andrzeja Szopińskiego, 82 ceremoniarzy z 34 parafii miało okazję, by przypomnieć sobie najważniejsze punkty formacji duchowej oraz liturgicznej, odbytej w poprzednich latach.

REKLAMA

Tematem przewodnim katechez rekolekcyjnych były cnoty teologalne: wiara, nadzieja i miłość. Czas rekolekcji był dla ceremoniarzy okazją do modlitwy, doświadczenia wspólnoty, duchowego umocnienia przez wymianę świadectw oraz osobistego spotkania z Bogiem obecnym w Najświętszym Sakramencie.

Pragnę podziękować księdzu rekolekcjoniście, który podjął się trudu prowadzenia rekolekcji dla ceremoniarzy. Dziękuję ks. Dyrektorowi Collegium Marianum, Moderatorom naszego pelplińskiego seminarium na czele z ks. Rektorem, dziękuję klerykom, wszystkim ceremoniarzom naszej diecezji i księżom, którzy dbają o piękno liturgii w swoich parafiach.

Króluj nam Chryste!

ks. Grzegorz Miotk,
Diecezjalny Duszpasterz Służb Liturgicznych

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło:
http://ministranci.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/275-rekolekcje-wielkopostne-dla-ceremoniarzy-3

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *