Starogard Gd.: „Koncert Jedności i Nadziei” w Centrum Kultury

W pierwszą rocznicę brutalnej agresji Rosji na Ukrainę, 24 lutego 2023 r. w Starogardzkim Centrum Kultury odbył się wyjątkowy koncert pod hasłem: „Koncert Jedności i Nadziei”.

REKLAMA

Wydarzenie odbyło się w sali starogardzkiego kina “Sokół”. “Koncert Jedności i Nadziei” to wydarzenie, które ma jednoczyć Starogardzian i Ukraińców mieszkających od wielu miesięcy razem.
W czasie koncertu odbyła się zbiórka świec dla mieszkańców Ukrainy, których domy zostały zniszczone w wyniku działań wojennych. Biletem wstępu była świeca, wosk, ogarek, śpiwór lub koc.

Starogardzkie Centrum Kultury zorganizowało wydarzenie kulturalne łączące artystów dwóch krajów, z nadzieją na pokój na Ukrainie i całym świecie.

Wspólnie na jednej scenie wystąpili: Grupa dzieci, młodzieży i dorosłych “Perła Ukrainy”, Kinga Wylęgły, Alona Harkavchenko, Plastuś Akademia Małego Artysty, Olha i Edward Pastukh.
“Perła Ukrainy” – grupy dzieci, młodzieży i dorosłych pod kierunkiem Oleny Mamczenko zaprezentowali układy taneczno-teatralne z wielką wdzięcznością dla miasta Starogard Gdański i Polski, z Ukrainą w sercu. Swoje umiejętności taneczne rozwijają oni dzięki wsparciu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Transmisja Radia Głos:

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/regionalne/10509-koncert-jednosci-i-nadziei-w-starogardzkim-centrum-kultury

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *