Kartuzy: Rocznica powrotu do Polski i pamięć prezydenta Kaczyńskiego

W Kartuzach połączono obchody 103. rocznicy powrotu Kaszub do Macierzy z 13. rocznicą obecności prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego w stolicy powiatu kartuskiego.

REKLAMA

W uroczystościach wziął udział wojewoda pomorski Dariusz Drelich a rozpoczęły się one mszą św. w intencji ojczyzny w kościele pw. św. Kazimierza. Celebrowali ją ks. kan. Ryszard Różycki oraz ks. Grzegorz Kudelski, dyrektor Katolickiej szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kartuzach.

Delegacje, poczty sztandarowe i goście przemieścili się pod pomnik Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej, by złożyć kwiaty wdzięczności za odzyskaną wolność i za przelaną krew. 
W Muzeum Kaszubskim upamiętniono obecność śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Kartuzach, gdy wracał z obchodów 90-lecia zaślubin Polski z morzem. Do zbiorów muzealnych trafił ofiarowany przez kartuski oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego obraz dra Henryka Kotowskiego ilustrujący wjazd gen. Józefa Hallera do Kartuz.

Posłuchaj TUTAJ:
– Odsłonięcie tablicy śp. Lecha Kaczyńskiego w kartuskim muzeum – relacja,
– Rocznica powrotu Kartuz do Polski – homilia ks. R. Różycki.

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/regionalne/10468-kartuzy-uczcily-103-rocznice-powrotu-do-polski-i-prezydenta-lecha-kaczynskiego

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *