WSD w Pelplinie we wspomnienie św. Tomasza z Akwinu

Rokrocznie dnia 28 stycznia nasza seminaryjna wspólnota przeżywa wspomnienie o szczególnym charakterze, tego dnia przypominamy sobie o wielkim Doktorze Kościoła, jakim był i jest św. Tomasz z Akwinu. Nie inaczej było tym razem.

REKLAMA

Do naszego seminarium zawitał ks. dr Michał Oleksowicz, który pełni funkcję asystenta na Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu, oraz jednocześnie jest wicerektorem zaprzyjaźnionego nam tamtejszego seminarium. Podczas homilii w trakcie Mszy Świętej ks. dr Michał Oleksowicz powiedział nam, jak istotna jest relacja wiary i rozumu, bez których nie sposób dowiedzieć się więcej o Bogu.

Ponadto po Mszy Świętej mieliśmy możliwość wysłuchania wykładu nt. „Mechanistyczny redukcjonizm i co może z niego wynikać dla teologa”, podczas którego usłyszeliśmy różnice w pojmowaniu mechanicyzmu przez różnych filozofów na przestrzeni dziejów, oraz przez jakie środki możemy sami badać, w jaki sposób skonstruowany jest wszechświat.

Księdzu doktorowi bardzo dziękujemy zarówno za przewodniczenie Mszy Świętej, jak i za wykład okolicznościowy oraz zapewniamy o pamięci modlitewnej z naszej strony.

We wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, swoje imieniny obchodzi również Rektor naszego seminarium ks. Tomasz Huzarek, któremu życzymy obfitości Bożych Łask oraz nieustannego poznawania twórczości Akwinaty.

Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie
Plac Mariacki 7
83-130 Pelplin
tel.: (58) 536 16 64 / 508 830 077
e-mail: seminarium@diecezja-pelplin.pl

Źródło: http://seminariumpelplin.pl/aktualnosci/wspomnienie-sw-tomasza-a-akwinu/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *