Prace konserwatorskie w Muzeum Diecezjalnym

Zakończyły się prace konserwatorskie zadania finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

REKLAMA

Celem zadania była konserwacja i restauracja niezwykle cennych czterech obrazów z kolekcji Muzeum Diecezjalnego w Pelplinie. Są to dzieła z lat ok.1600-1630, doby manieryzmu: obraz olejny na płótnie przyklejony na deskę, przedstawiający św. Antoniego z Padwy w rzeźbionej, ozdobionej zwieńczeniem złotej ramie z unikatową metalową koszulką wykonaną w warsztacie złotniczym gdańskim, bogato zdobioną, łączącą różne metale, puncowaną i polichromowaną oraz trzy obrazy olejne na płótnie: dwa przedstawiające św. Marię Magdalenę oraz obraz przedstawiający św. Jana Chrzciciela.

Zabytki wytypowane zostały do konserwacji ze względu na swój zły stan zachowania oraz dużą wartość artystyczną i naukową.
Prace konserwatorskie wykonali dyplomowani Konserwatorzy Dzieł Sztuki: mgr Agnieszka Katarzyna Przepióra, mgr Michał Ziemkiewicz, mgr Pola Berensdorff, badania specjalistyczne prowadzone były przez dr. hab. Juliusza Raczkowskiego i mgr Adama Cupę. Nadzór nad całością zadania sprawował Dyrektor Muzeum ks. kanonik Wincenty Pytlik.

inf.: Muzeum Diecezjalne w Pelplinie

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *